Česko, Slovensko a teď Polsko. Křivák má nové angažmá!

Česko, Slovensko a teď Polsko. Křivák má nové angažmá!
Foto: FB  /  Pavel Křivák je novou koučem polské reprezentace žen.
Kunovice Sport 09 / 05 / 2022

I když před půldruhým rokem opustil softbalový klub Snails Kunovice, bez milovaného sportu zůstal jen krátce, když brzy přijal nabídku trénovat slovenskou ženskou reprezentaci. Po angažmá u východních sousedů už ale Pavla Křiváka čeká další výzva, stal se totiž koučem národního týmu Polska!

„O nabídce jsem přemýšlel, zvažoval jsem pro a proti, ale na druhou stranu, reprezentace se neodmítají. Když jsme si vyjasnili podmínky a mé časové možnosti, nic nebránilo, abychom si plácli,“ usmívá se Křivák, který tak ve své bohaté trenérské kariéře usedne už na třetí reprezentační lavičku. Ještě než se chopil slovenského kormidla, totiž koučoval český národní tým žen, ale i juniorek, s nimiž v roce 2014 vyhrál mistrovství Evropy.

„Polsko je o něco větší federací než Slovensko, softbal je tam ale na vzestupu. Vyhlédli si mě před blížícím se evropským šampionátem v Barceloně, cílem je výběr hráček a příprava na vrchol sezony. Čeká nás několik víkendových akcí, což se neobjede bez cestování do Polska,“ prozradil Křivák, který v roli kouče extraligových Šnečic hned čtyřikrát vybojoval medaili (0-1-3) a nesmazatelně se tak zapsal do historie klubu z Bělinky. Z jazykové bariéry strach nemám. „Samozřejmě se už učím základní polská slovíčka, ale věřím, že se nějak česko-polsky domluvíme. V softbale je navíc spousta výrazů mezinárodních,“ poznamenal osmačtyřicetiletý lodivod.

Jeho svěřenky čeká poměrně krátká, ale náročná příprava. Mistrovství Evropy v srdci Katalánska zvedne oponu už 24. července. Polsko má v základní skupině Itálii, Belgii a Chorvatsko. „Italky, to je úplně jiný level, ale se zbylými soupeři se nejspíš popereme o druhé postupové místo do osmičlenného play-off. I když je otázka, jestli je lepší hrát ve skupině o 9. - 15. místo s vyrovnanými soupeři, nebo dostávat naloženo v elitní osmičce,“ zamýšlí se Křivák s tím, že cílem polské federace není postup do play-off. Ale spíš jen splnění obrovského snu…

Tagy článku

TOPlist