Chci, aby mě fotbal bavil i nadále

Chci, aby mě fotbal bavil i nadále
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 14 / 06 / 2010

Lukáš Zelenka pomohl výrazným způsobem juniorce Slovácka k druhému místu v moravské divizi

Lukáš Zelenka se trochu nečekaně objevil v dresu juniorky v nedělním utkání proti Žďáru nad Sázavou, ve kterém šlo o konečnou druhou příčku ve skupině D Moravskoslezské divize. Pro kreativního záložníka to bylo s největší pravděpodobností loučení s dresem 1.FC Slovácko, protože klub mu umožnil hledat si jiné angažmá.
Pokud se nic nezmění, tak to byl skutečně můj poslední zápas ve Slovácku. Mám tady sice ještě na rok smlouvu, ale s vedením jsem domluvený, že si budu něco hledat. Chci vyjít vedení vstříc, tak jako oni mně, a doufám, že se najde nějaký solidní tým a v klidu se domluvíme na ukončení mé smlouvy a pro obě strany to bude dobré. Vedení chce budovat perspektivnější kádr, já si zase jsem schopný najít nějaký tým.
Hrál jste někdy utkání v divizní soutěži?
Proti diviznímu celku jsme hrávali ve Spartě či dorostu nějaký přátelák, ale takto nízkou soutěž, to jsem v životě nehrál. Dnes to tak bylo pro mě něco nového. Jsem rád, že jsem si mohl zahrát, byl to pro mě dobrý trénink. Lepší než běhat někde na oválu sám kolečka. Byl jsem rád, že mně vedení umožnilo zahrát si s juniorkou. Chci být dobře připraven, kdyby mně někdo zavolal a já do toho zase vletěl rovnýma nohama. Jsem profík a vím, jak to funguje, a taky vím, že si nemůžu určitě doma válet šunky a nic nedělat.
Jak jste vůbec ten zápas viděl?
Chvilku nám to trvalo, než jsme se dostali do hry, ale pak jsme hráli dobře. Byl tady i Venca Ondřejka, se kterým jsme si to dávali, a přestože taková utkání nebývají jednoduchá a Žďár nebyli žádní nazdárci, kteří by nic neuměli, tak to dopadlo dobře.
Momentálně se připravujete individuálně. Jak vůbec vypadá váš tréninkový program?
Chodím běhat na atletický ovál, kde jsem si zatrénoval i s atleti. Pak jsem byl několikrát i s béčkem. Byl jsem rád, že mi to klub umožnil, protože kontakt s míčem potřebuju a samozřejmě se také v kolektivu trénuje lépe. Béčko teď končí a já si zkusím najít něco, kde bych si mohl zahrát i s míčem, abych byl  dobře připraven na nové angažmá.
A jak to vůbec s novým angažmá vypadá? Máte nějaké nabídky?
Nabídky jsou pořád nějaké. Stále mi někdo volal a už jsem slyšel snad o dvanácti týmech, kde bych mohl hrát. Žádnou konkrétní nabídku před sebou ale nemám. Jednu jsem odmítl. Byla od několikanásobného lucemburského mistra Dudelange, který má hrát i Evropskou ligu. Jejich nabídka mi moc neseděla. Počkám si na další. Musím zvážit, jak budou daleko, za jakých podmínek. Musím se domluvit i s vedením Slovácka.
Preferujete zahraniční kluby?
To zase ne, ale z české ligy se mně nikdo neozval. Zřejmě v českých klubech nejsou peníze. Sparta a Slavie jsou pro mě uzavřená záležitost.
Vy, coby sparťan, byste šel do Slavie?
Ne, to právě ne. Sparta hráče má a i ostatní kvalitnější týmy mají asi hráčů dost. Sám nevím. Prostě se mi zatím ozývají spíše ze zahraničí.
Budete se i nadále připravovat na Slovácku?
Ještě to musím zvážit. Nechci být někde daleko, pokud přijde konkrétní nabídka. Pokud přijde, budu potřebovat si hned vyřídit uzavření spolupráce se Slováckem.
Souhlasil byste i s případnými testy?
Nechci si vybírat. Trochu mě mrzí, že se nemohu připravovat s klubem, protože pak bych byl dobře připraven i na okamžitou nabídku a to je myslím i v zájmu klubu. Je to ale rozhodnutí vedení klubu a já jej respektuji. Mohli mně dělat i potíže a zatím jsme se domluvili seriózně.
Jak byste shrnul loňský rok po fotbalové stránce?
Podle mě tady byl kvalitní tým, který měl vytěžit daleko více. Bylo to hodně o psychice. Pořád jsme byli dva tři body nad sestupem a po psychické stránce jsme na tom nebyli dobře. Za trénéra Mazury jsme kolikrát nevěděli co hrát, byli jsme i pod tlakem ze strany vedení. Nebylo to jednoduché. Je ale dobře, že jsme zvládli konec. Dokázali jsme zvládnout domácí zápasy. Na venkovní zápasy jsme však jezdili podělaní. Už od trenéra jsme byli připravovaní na obranu a měli jsme hrát víc útočně. Byl obrovský rozdíl mezi zápasy doma a venku. Jsem ale rád, že jsem pomohl k záchraně. Těžko bych se smiřoval se sestupem. Nikdy v životě jsem nesestoupil ani jsem o něj nehrál a pro mě by to byla těžká rána.
 Na druhou stranu ten třičtvrtěrok ve Slovácku mně dal hodně. Mám rád zápasy o všechno. A přestože dřív jsem hrával zápasy o titul, tak i zápasy o sestup byly zápasy o všechno.  V některých zápasech jsem měl problémy s motivací. Nehráli jsme fotbal, jaký jsem si představoval, jenom jsem to nakopávali, byla to jenom taková flákaná zezadu a já z toho byl hodně otrávený. Na druhou stranu je mi líto, že musím odejít. Mně se tady hrozně líbí. Jsou tady skvělí fanoušci, super stadion. Z tohoto důvodu jsme tady chtěl pokračovat. Chtěl jsem tady tři čtyři roky hrát. Nic se ale nedá dělat. Mám fotbal rád a chci si jej zahrát na solidní úrovni tak, aby mě bavil.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace