Chleba se lámal po přestávce

Uherský Brod Sport 05 / 10 / 2012

Dva zcela rozdílné zápasy odehráli na prahu nové sezony druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod. Jestliže proti olomoucké Univerzitě Palackého tahali za kratší konec, včera si spravili náladu skalpem Šumperku. Není bez zajímavosti, že o osudu zápasů vždy rozhodla třetí čtvrtina.

Uh. Brod - UP Olomouc  67:85
Úvod duelu připomínal seznamovací lekci, týmy se oťukávaly a žádný si nevytvořil výraznější náskok. Hanáci postupně více vystrčili drápky a do konce první čtvrtiny utekli domácím na rozdíl pěti bodů. Druhá desetiminutovka skončila nerozhodně 21:21, takže byl zápas stále otevřený. „Zásadní zlom přinesla třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli 11:25, když jsme pykali za neprostou nekoncentrovanost v obraně a žalostný útok. Soupeř si pod oběma koši dělal doslova, co chtěl. Totální selhání si nedokážu vysvětlit,“ kroutil hlavou Radek Hladil, brodský asistent trenéra. Závěrečná část se tak dohrávala pouze z povinnosti. Jedinou činností v níž domácí nepropadli, byly trestné hody. V brodském dresu si odbyl premiéru 214 centimetrů vysoký pivotman Roman Halík, který přišel k Olšavě z Ostravy. Body: Formánek 20, Dostál 16, Halík 12, Kratěna 5, Mrlík 5, Mikel 5, Povolný 4. Poločas 35:40

Uh. Brod - ŠUmperk 85:61
Scénář včerejšího zápasu byl naprosto totožný jako v sobotu, jen se odvíjel v opačném gardu. Domácí si do přestávky vypracovali devítibodový náskok a rozhodující úder soupeři přichystali ve třetí části, kterou vyhráli 31:16.
„Kluci se prezentovali parádním doskokem i střelbou a Severomoravané odpadli. Po oběma koši doslova řádil Halík, který získával jeden míč za druhým a ze dvou rychlých protiútoků dokonce zasmečoval do koše,“ uvedl Hladil. Výbornou partii však odehráli i Zdeněk Formánek a Jiří Kratěna. Třemi trojkami se pak blýskl Tomáš Pršala. Body: Halík 18, Dostál 17, Formánek 16, Kratěna 15, Pršala 11, Povolný 6, Mrlík 2. Poločas 35:26