Chtějí finále, bronz je málo!

Chtějí finále, bronz je málo!
Staré Město Sport 01 / 02 / 2011

Volejbalisté VSK Staré Město v pátek vyrazí za medailí

Když prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město nepostoupí do finále play-off, kouč Petr Karabec zažije zklamání. A vlastně není divu. Vždyť jeho armáda si výkony v základní části vysadila laťku hodně vysoko. U soupeřů budí respekt. Na nelehké cestě do bojů o zlato ji však čekají dvě překážky a první představuje nevyzpytatelná záloha Brna.
Staroměstští vykročí do čtvrtfinálové bitvy na Širůchu, kde doposud padli na kolena jen dvakrát (Dobřichovice 2:3, MFF Praha 2:3). Ve zbylých osmi vystoupeních soupeřům povolili jen tři sety... Jeden si mimochodem odvezli právě borci zpod Špilberka. „Ideální čtvrtfinálový scénář? Vítězství 3:0, ať to máme rychle za sebou. Ale s Brnem nikdy nevíte, s jakou sestavou vyrukuje, kolik extraligových pendlů nasadí,“ říká Petr Karabec, hrající staroměstský kormidelník, který má navíc před startem vyřazovacích bojů vrásky na čele.
Vyloučený je start univerzála Josefa Pecháčka, který má už od léta zaplacený lyžařský zájezd, a v pátek nenastoupí ani David Erman s Martinem Špalkem. „Kluci mají pracovní povinnosti, ale do druhého zápasu už naskočí. V pátek je tak nahradí farmáři Bartoš a Vašíček, na postu univerzála pak zaskočí Paták, který se po zranění zase dostává do dobré formy,“ prozradil Karabec. Ještě než se jeho výběru postaví Brno, možná je otestuje ve středeční přípravě s Myjavou. Kouč v minulém týdnu hráčům ordinoval náročnější trénink, dnes už se ale polykané dávky vrací do normálu.
Když Staré Město spláchne Brno, s největší pravděpodobností narazí na Dobřichovice, které často vítězí atypickými podmínkami ve své hale... „I proto je škoda, že jsme se v základní části už vyhoupli na druhé místo, ale určitě Jihočeši nejsou nepřekonatelnou překážkou,“ zdůraznil Karabec, který před třemi lety s ČZU Praha vybojoval právě v Dobřichovicích postup do extraligy. „Když neprojdeme až do finále, bude zklamaný,“ spřádá plány na minimálně stříbrnou medaili bývalý vynikající reprezentant a mistr republiky v dresu Odoleny Vody.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace