Chybí mi dva góly a čtyři body

Chybí mi dva góly a čtyři body
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 08 / 12 / 2012

Začátek nebyl dobrý. Tři kola, to byla bída, vzpomíná na neúspěšný začátek letošní sezóny nejlepší střelec Slovácka Libor Došek, ale vzápětí dodává: Potom se to otočilo, hráli jsme dobrý fotbal a získali i nějaké body. Čtyři body mi ale chybí. S Budějkama a Hradcem to byla škoda. Byli jsme lepší, měli i šance, ale nedali jsme je.
Proč s odstupem času myslíte, že úvodní tři kola nešla jak výsledkově, tak herně?
Je to už dlouho. Nevím. Je ale pravda, že tam nebyl z naší strany ani žádný náznak šance. Jsem rád, že je to za námi, protože to bylo opravdu špatné.
Postupně se ale mužstvo zvedalo. Od zápasu s Teplicemi, kdy to herně nebyla žádná sláva, ale zvítězilo srdce a bojovnost...
(skáče do řeči) To bylo důležité vítězství, protože to bylo vítězství vůle a dokázali jsme otočit výsledek. Od té doby to začalo šlapat herně a získávali jsme i body. To byl skutečně nesmírně důležitý zápas, od kterého jsme se odrazili.
Vy jste dokonce v zápase s Teplicemi nenastoupil ani v základu. Jak jste to dnešním pohledem tenkrát bral?
Úplně normálně. Trenér mi řekl, že tam půjdu na doskok, on tak nazývá střídání v průběhu utkání, tak jsem to bral skutečně úplně v pohodě. Je nás tady osmnáct... Důležité je, že jsme to zvládli a vyhráli.
Kdy si mužstvo začalo věřit i herně? Třeba v Příbrami zvítězilo, ale herně to ještě nebylo zdaleka ono.
Šlo to postupně. S přibývajícími body si i mužstvo začínalo věřit, uklidnilo se, začalo věřit samo v sebe a to bylo důležité.
Po Mladé Boleslavi, Jablonci a Plzni přišlo tříbrankové vítězství se Slavií, po kterém šla rapidně nahoru i hra. V zápasech v Budějovicích a s Hradcem jste soupeře jednoznačně válcovali, ale získali jen po bodu.
Tyto čtyři body mi právě scházejí. Skutečně nám tato utkání vyšla herně a měli jsme v nich řadu šancí. Neproměněné šance si vyčítám i já. Ode mě se čekají branky právě v takových zápasech. Na tyto zápasy jsem naštvaný a stále se mi promítají v hlavě.
Když letošní půlsezonu porovnáme s tou loňskou - tehdy jste měli třiadvacet bodů a letos dvacet. Ty letošní body ale mají jinou kvalitu. Cítíte také, že jsou podloženy i dobrou hrou?
Neřekl bych, že jsme vloni hráli špatně. Teď je to jiné v tom, že tabulka je strašně vyrovnaná. Jsme šest bodů od sestupu a to jsou dva zápasy. To nic není. Od sedmého osmého místa není nikdo zachráněný. Vloni to bylo přece jen více oddělené. Letos to bude na jaře pěkná honička.
Se šesti brankami jste nejlepším střelcem týmu. To není špatný výsledek.
Osm by bylo lepší. Pořád to jsou ty dvě čtyřbodové branky. Jedna v Budějovicích a druhá s Hradcem a byl bych spokojený.
Máte v hlavě nějakou konkrétní šanci z těchto dvou zápasů, kterou si stále vyčítáte?
Že by mě nějaká budila ze sna, tak to ne. Už je to pryč. Šance tam ale byly.
Pomalu se blížíte k metě stovky ligových branek. Je to pro vás nějaký cíl třeba pro jarní sezonu?
Bylo by to hezké, kdybych to stihl, ale víte, jak to je. Osm branek je ještě hodně a někdy se prostě zaseknete a nejde to. Že bych po tom vyloženě prahnul, to zase ne. Je to ale blízko, tak proč se o to nepokusit.
Po čtyřech kolech jste dostal do útoku parťáka. Začali jste hrát na dva útočníky. To byla výrazná změna.
Určitě. Byl to také jeden z důvodů, proč jsme začali hrát lépe. Když je v útoku člověk sám, tak je tam takový ztracený. Záložníci kolikrát nestačí doplnit a pokud jste sám na dva stopery, tak to není nic příjemného. Neudržíte ani moc míčů. Když jsme tam dva, tak je to o něčem jiném.

Libor Došek o svém mladším parťákovi:
Marián je skvělý fotbalista. Má rychlou kličku, je dobrý s míčem. Má to v noze. Potřebuje ještě trochu vyzrát, zabejčit se a ještě více dřít. Fotbalista je to od Pána Boha. Může to dotáhnout daleko.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace