Chytrý: Slovácko sledujeme

Chytrý: Slovácko sledujeme
Uherské Hradiště Sport 26 / 02 / 2019

Už roky se potulujete fotbalově po vlastech českých. Liberec, Slavia, Jablonec. Bydlíte v Praze… Přesídlit do hlavního města bylo z vaší strany praktické rozhodnutí, nebo ve vás Čechy přebily moravské kořeny?
Stěhování nutně patří k trenérské profesi a bydlení v Praze je z tohoto pohledu nejpraktičtější rozhodnutí. K tomu, že jsme Moraváci, se ale hrdě hlásíme a na tom se nic nezmění, i když po těch letech to asi nejlépe vystihla moje žena, když říká, že my jsme doma všude. (úsměv)

Držíte spolu s kustodem Josefem Hamšíkem v realizačním týmu pevně moravskou vlajku?

Snažíme se, a byť je to proti přesile, tak si myslím, že díky důrazným argumentům (slivovice, moravské uzené) a životní filozofii (víno, ženy a zpěv) se nám to docela daří.

Přinášíte s moravskou notou kromě slivovice i jiný prvek? O Moravácích se říká, že jsou jiní než „Čecháčci“…

Pepa Hamšík je určitě ten správný reprezentant, díky kterému pořád žije ta idea o pohostinnosti, dobrosrdečnosti a pracovitosti Moraváků. Jak jsem to poznal já, tak je to ale o každém z nás individuálně. A jak se říká, všude chleba o dvou kůrkách.

Do kvalifikace o EURO vstupujete pěkně zostra, v Anglii. Je to výhoda, že můžete jet na britské ostrovy s čistou hlavou?

Je to opravdu ten nejtěžší možný začátek v naší skupině a snad může být i určitá výhoda, že hned nemusíme řešit vývoj zápasů ve skupině a nějaké bodové kalkulace. Na druhou stranu budou Angličani maximálně koncentrovaní na začátek kvalifikace a nemůžeme počítat s tím, že by třeba už měli bodově nahráno a trošku polevili v koncentraci.

Trénoval jste jak ve Slovácku, tak ve Zlíně. Po vítězném derby je momentálním vládcem kraje Slovácko. Co říkáte na jeho bodovou šňůru a půjdete se na něj podívat na Slavii?

Jsem moc rád, že se Slovácku i Zlínu v lize aktuálně daří. Slovácko se dlouhodobě prezentuje skvělou prací s mládeží a dokáže ji také efektivně zabudovávat do prvního mužstva. Věřím, že aktuální forma a bodový zisk umožní klubu nebýt pod existenčním tlakem a pokračovat v této nelehké koncepční práci. Jeden z nás (J. Šilhavý nebo já) ten zápas určitě uvidí, ale v tuto chvíli ještě nevím, jestli to budu já, nebo on, nebo oba. (úsměv)

Má současné Slovácko proti Slavii šanci?

Každý zápas začíná za stavu 0:0 a já z vlastní zkušenosti vím, že je těžké pro kluby hrající evropské poháry přepínat zpět na domácí soutěž. Navíc je to po zápase, který rozhodne o postupu nebo nepostupu Slavie, takže tam může hrát roli i jejich rozpoložení (euforie, zklamání), a obojí umí být zrádné.
Takže odpověď zní: ano, pokud Slovácko podá maximální výkon, tak určitě má šanci se o výsledek poprat.

Sledujete i hráče Slovácka a kdo se vám z kádru Slovácka nejvíce zamlouvá a mohl by mít třeba i reprezentační budoucnost?

Samozřejmě ano, a dva hráče z aktuálního kádru jsem také trénoval. (Vl. Daníček a P. Reinberk)
Velkou radost mi dělá aktuální forma Vl. Daníčka a příjemným překvapením je pro mě i jeho střelecká forma v posledních zápasech. V současnosti mají hráči ze Slovácka spíše blíže k reprezentační U21, ale věřím, že právě v těchto hráčích je velké perspektiva pro klub a že z nich časem bude vybírat i trenér seniorské reprezentace.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace