Cicilia sestřelil i šampiona Slovenska

Uherské Hradiště Sport 03 / 08 / 2020

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko v přípravě na novou sezonu Fortuna ligy zatím válí, v týdnu si za opasek dokonce pověsili skalp Slovanu Bratislava, úřadujícího šampiona Slovenska. A v sobotu zdolali Senici, dalšího účastníka nejvyšší slovenské ligy.

Slovan Bratislava - SLOVÁCKO 3:4

I když Slovácko třikrát prohrávalo, vždy se dokázalo vrátit do hry a v 62. minutě převážilo misky vah na svou stranu. „Porazit mistra Slovenska má svou váhu, nicméně stále jde jen o přípravu. Nejvíc si cením, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce, když jsme třikrát prohrávali. To se nám často nestává,“ svěřil se Martin Svědík, trenér týmu z Uherského Hradiště.

Skóre zápasu otevřel Slovan, který se prosadil z rychlého brejku po Sadílkově tyčce. Za osm minut ale vyrovnal právě Sadílek. Belasí si vzali vedení zpět, ale navrch měli jen minutu, kdy hlavou srovnal krok Cicilia. I po přestávce se jako první prosadili domácí, kteří z pokutového kopu potrestali ruku ve vápně. To už ale bylo z jejich strany všechno, vzápětí přidal druhou a svou čtvrtou branku po přestupu do Slovácko Cicilia a obrat dokonal střídající Kohút.

„Dopředu jsme hráli velmi dobře, předvedli jsme spoustu akcí a dali krásné góly z křídelních prostorů. Výhrady mám ke třem inkasovaným brankám, soupeř potrestal naše chyby,“ zhodnotil Svědík. „Zápas jsme nezvládli, v kabině si to mezi sebou určitě vyřešíme. Zakládáme si na pevné defenzívě, ale dnes jsme byli ve vlastní šestnáctce nedůrazní a dělali chyby, ze kterých vyplynuly inkasované góly,“ zlobil se Ján Kozák ml., trenér Slovanu Bratislava. Branky: Cicilia 2, Sadílek, Kohút. Poločas 2:2.

SLOVÁCKO: Nemrava - Reinberk (81. Vincour), Kadlec (46. Šimko), Hoffman, Divíšek (46. Kalabiška) - Petržela (61. Pernica), Sadílek (46. Kohút), Daníček, Rezek, Navrátil - Cicilia (61. Kubala).