Cíl nesplní, VSK čeká boj o udržení

Staré Město Sport 14 / 11 / 2021

Volejbalisté VSK Staré Město už vědí, že předsezonní cíl, kterým byl postup do play-off, nesplní. Po víkendových zápasech už totiž mají jistotu účasti ve skupině o udržení. Aby si uchovali naději na postup do elitní osmičky, potřebovali za tři body porazit Velké Meziřící. Jenže zůstalo jen u přání.

STARÉ MĚSTO - Vel. Meziříčí 1:3

Ve vyrovnaném úvodním setu se týmy tahaly o body v každé rozehře, ale v závěru za stavu 21:21 rozhodl kvalitní servis hostů, s nimž si Staroměstští neporadili na příjmu. Karabcovi boys se oklepali a celý druhý set průběžně vedli, v koncovce ještě 20:16. Jenže pak je doslova rozebral smečovaný servis Kučery, který otočil na 20:21. Domácí sice ještě zabojovali, měli i setbol za stavu 24:23, ale opětovné chyby na příjmu je stály vyrovnání. Až třetí set zvládli, když dobře útočili a kvalitními bloky si připisovali důležité body. V koncovce pak ujeli na 22:18 a set už nepustili. Vítěznou euforii si přenesli i do další sady, v jejím závěru vedli 21:18, jenže náskok tradičně ztratili po nevydařených příjmech a hosté zápas ukončili, když jim stejně jako v prvním setu přihrál rozhodující bod zkažený servis VSK. Sety -23, -24, 22, -23.

STARÉ MĚSTO - Bučovice 2:3

Staré Město soupeře v úvodu zaskočilo výborným servisem a skvělým útokem, z čehož pramenil luxusní náskok 21:14 a zisk setu. Druhé dějství ale mělo opačný průběh, hosté dominovali na servisu i v útoku a srovnali krok. A jako na houpačce zápas pokračoval i ve třetím setu, který opanovali domácí, když se dařilo hlavně mladíkům Čeketovi, Tomanovi a L. Kittelovi, kteří odvážně servírovali a dohrávali bodovky i v útoku. Favorit byl zjevně zaskočený, ale dramatickou koncovku čtvrté sady zvládl a vynutil si tie-break. VSK jej sice rozehrál skvěle, vedl 7:4 a ještě 8:6, ale po změně stran v jednom postavení soupeř otočil na 8:11 a bonusový bod si už pohlídal. „Moravská skupina je nabitá. V obou zápasech jsme nebyli horším týmem, rozhodly jen maličkosti. Vyrovnali jsme se servisem i útokem, bohužel zaostáváme zejména v organizaci obrany v poli a na příjmu,“ konstatoval Petr Straka, předseda klubu. Sety 18, -19, 21, -21, -11.

STARÉ MĚSTO: Bláha, Čeketa, Kamrádek, L. Kittel, Toman, Skyba, libero Dřímal, střídali Mackovík, Maděra, Kroča.

1. Tesla Brno      5             1              0             0             18:5        17

2. Bučovice        3             1              1              1              14:10      12

3. Vel. Meziříčí  2             1              0             4             12:15      8

4. Ostrava           2             0             1              3             10:13      7

5. Staré Město 0             1              2             4             9:20       4