Cíle splnili, radost jim ale kalí bronz

Cíle splnili, radost jim ale kalí bronz
Foto: sal
Uherský Brod Sport 19 / 04 / 2015

Hokejisté HC Uherský Brod absolvovali sezonu jako na houpačce a v konečném účtování si nakonec o jednu příčku pohoršili, když spadli z druhého na třetí, bronzovou pozici. Kouč Roman Uhříček, který v létě vystřídal Zbyňka Kůdelu, proto logicky nemluvil v superlativech.
„Všechno zlé je něčemu dobré. Kluci už vědí, že když do zápasu nejdou na sto procent a srdíčkem, tak to prostě nestačí. Věřím, že se poučí,“ říká brodský lodivod.
Jeho výběr měl rozpačitý start, ze šesti soubojů vydoloval jen 6 z 18 možných bodů a prakticky se odsoudil do bojů o horní polovinu tabulky. „Začátek byl hodně hektický. Vždyť jsem do poslední chvíle nevěděl, jestli do krajské ligy nastoupíme s jedním, nebo dvěma týmy. Úvodní tréninkové jednotky v Uherském Hradišti jsem tak absolvoval i se šesti pětkami. A nakonec jsme do ligy vyslali i rezervu složenou z juniorů, kterým jinak hrozilo, že pověsí hokejku a brusle na hřebík,“ připomíná Uhříček.
Šiller a spol. se však postupně rozjeli a na přelomu roku si připsali šestizápasovou sérii bez porážky. Jenže v play off jim zase trošku došel dech...
Výběr od Olšavy obhajoval titul vicemistra Zlínského kraje, o vyšších metách nikdo nemluvil. Tým měl tři cíle. Vylepšit postavení po základní části a s tím související pasivní skóre a zapojit do kádru mladé hráče z juniorky. A závěrečné vysvědčení? Jedna minus. Broďané zakotvili po základní části sedmí, což je skok o tři příčky, při aktivním skóre 101:87. „A dokonce jsme zlepšili i obranu, když jsme byli třetím nejméně inkasujícím týmem. Za fanoušky mě těší, že jsme doma prohráli jen dvakrát,“ dodal Uhříček, který se během základní části potýkal s odchodem hráčů. „Někteří se cítili uražení, nedocenění anebo přestali chodit bez udání důvodů. Bral jsem to jako součást přirozeného vývoje, tak to prostě v hokeji chodí,“ komentoval ztenčení kádru čtyřicetiletý trenér.
Zapojení juniorů do „áčka“ zvládli v Uherském Brodě na výbornou. Hráči jako Bujáček, Klusák, D. Chovanec, P. Chovanec, Vaněk, Hladiš, Adami, Pavlůsek, Vyoral mají velkou perspektivu.
„Smekám před trenérským kolegou Františkem Vaňkem, který s kluky absolvoval celou sezonu, třebaže šli od porážky k porážce. Ale nechtěli jsme dopustit, aby juniorka skončila. To je myslím největší plus sezony,“ zdůraznil Uhříček, který se dlouhodobě potýkal s absencemi Hladkého, Kříže, Pospíšila a Kubiše. Lídrem kanadského bodování základní části se tak stal Radek Holík, který nasbíral 23 bodů (11+12), O bod zpět zůstal nejlepší kanonýr týmu Milan Šiller (12+10).
Start do tříčlenného finále Krajské ligy měli Broďané doslova raketový, na nájezdy porazili Uherské Hradiště a jako jediný mančaft v sezoně vyplenili tvrz Kroměříže. Jenže pak už nezískali ani bod, když doma v odvetě s Hanáky ztratili vedení 4:2... „Mužstvo oslabila zranění Málka, Kubiše a Doležálka, ale to nemůže být omluva. Kádr byl natolik silný, že to měl zvládnout. Ale jen za předpokladu, že na ledě nechá srdce a stoprocentní výkon. Z chyb se ale určitě poučíme,“ věří Uhříček.
Jestli u týmu zůstane a dostane šanci na reparát, to je ještě příliš brzy. „Záleží na rozhodnutí výkonného výboru, uvidíme,“ uzavřel hodnocení bronzové sezony bývalý řízný bek. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace