Comeback Gureně? Výhra 9:1, dvě asistence a pivo

Comeback Gureně? Výhra 9:1, dvě asistence a pivo
Foto: sal
Uherský Brod Sport 22 / 10 / 2015

Nejslavnější odchovanec Uh. Brodu je doma, zahraniční nabídky odmítá

Když po 25 letech vyjel opět na uherskobrodský led, fanoušci šíleli. Jeho comeback byl na spadnutí už před rokem, jenže nakonec zamířil do Itálie. V sobotu už ale Miloslav Gureň, nejslavnější odchovanec klubu od Olšavy, přispěl k demolici zálohy Břeclavi 9:1, když si do statistik krajské ligy připsal dvě asistence.
„Trošku jsem měl obavy, aby všechno dobře dopadlo. Ale nakonec byli všichni maximálně spokojení, kluky jsem po zápase pozval na pivo,“ usmíval se po domácí premiéře ve žlutomodrém dresu Gureň, kterého úroveň soutěže docela překvapila. „Určitě to pro mě není taková sranda, jak to třeba vypadá z tribuny. Bez tréninku to určitě nepůjde, v týmech je spousta šikovných a hlavně mladších kluků, kteří mají chuť a vůli po vítězství,“ všiml si devětatřicetiletý borec, který uplynulou sezonu hájil barvy maďarského Ferencvárose.
I když měl a stále má na stole spoustu nabídek, zatím je všechny hází do koše... „Kdybych chtěl, můžu odejít hned zítra. Ale přiznám se, že už mám toho trmácení plné zuby. Už se mi nikam nechce, snad kdyby přišla opravdu, ale opravdu finančně lukrativní nabídka. Jinak zůstanu v Uherském Brodě, kde jsem doma,“ svěřil se Gureň, kterého lákají výhradně zahraniční kluby. Jejich řady však 189 centimetrů vysoký obránce, který může rozdávat zkušenosti plnými hrstmi, neposílí.
I když se domů vrátil po více než 20 letech, naskočil do obranné dvojice s bývalým spoluhráčem Milanem Kubišem. „Hrávali jsme spolu za dorost a juniory ve Zlíně, jsem strašně rád, že si na sklonku kariéry znovu můžeme spolu zahrát. Znám ale i ostatní kluky, jsme stále v kontaktu,“ říká uherskobrodský bek, který si domácí comeback osladil dvěma gólovými přihrávkami.  A jak vidí ambice Broďanů v krajské lize? „Těžko soudit, ještě je příliš brzy, ale kdybychom se prali o druhou ligu, vůbec bych se nezlobil. Kluci potenciál mají. Ale alfou a omegou jsou peníze, od města i sponzorů,“ nechce v klubu svého srdce hrát jen druhé housle.
Miloslav Gureň začínal s hokejem v Uherském Brodě, odkud se přes Uherské Hradiště dostal do Zlína, který byl pro něj odrazovým můstkem do zámoří, kde hrál NHL za Montreal Canadiens. Po návratu domů strávil sezonu v Třinci, aby vyrazil směr KHL, ve které působil v CSKA Moskva a hlavně v týmu Sibir Novosibirsk. V roce 2008 se vrátil do Třince, následoval Litvínov, Ústí nad Labem, italská Pontebba, francouzský Rouen, italské Appiano a naposledy maďarský Ferencváros.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace