ČSK poprvé na kolenou, záloha stále neporažena

Uherské Hradiště, Uherský Brod Sport 15 / 09 / 2020

Třetiligoví fotbalisté zálohy 1.FC Slovácko stále neznají hořkost porážky, v sedmém kole dobyli Znojmo a v průběžné tabulce jim patří třetí příčka. Poprvé se naopak na kolenou ocitli borci ČSK Uherský Brod, kteří nezvládli duel v Petřkovicích.

MSFL

Petřkovice - UH. BROD 4:2

První poločas byl v podání Uherského Brodu zakřiknutý, většinou hrál druhé housle. Domácí začali pěkně od podlahy a ve 22. minutě poprvé překonali brankáře Jíchu. Borci od Olšavy sice přispěchali s odpovědí, ale z nerozhodného stavu se radovali jen tři minuty. Domácím vrátil vedení Košák, který na přední tyči hlavou zametl do vlastní sítě Moučkův centr. „Ve druhé půli jsme už byli aktivnější, převzali otěže a snažili se vyrovnat. Jenže jsme nechávali otevřená zadní vrátka, čehož soupeř využil. V závěru už jsme vsadili všechno na jednu kartu a bohužel místo vyrovnání počtvrté inkasovali. Ale z porážky neděláme tragédii, jednou přijít musela,“ říká Martin Onda, kouč Uherského Brodu, s tím, že jeho svěřencům po anglickém týdnu rychle ubývaly síly. Branky: Janša, Gettler. Poločas 2:1.

UH. BROD: Jícha - Flasar (68. Šimoník), Vrága, Košák, Nevařil (80. Šmatelka) - Malenovský (68. Lorenc), R. David, Josefík, Janša (63. Gettler) - Váňa, Mančík (63. Švrček).

Znojmo - SLOVÁCKO B 1:4

Neporazitelnost fotbalistů zálohy Slovácka trvá i po vystoupení ve Znojmě, kde byli svěřenci Jiřího Saňáka jasně lepší a zaslouženě vyhráli. Soupeře nechali pomýšlet na bodový zisk jen půl hodiny, po které dvakrát během čtyř minut udeřili, když především gól Kubaly z trestného kopu byl výstavní. Když v 57. minutě zvýšil po rychlém brejku Vechata, nebylo co řešit. Domácí navíc dohrávali v deseti. Branky: Juroška, Kubala, Vecheta, Pernica. Poločas 0:2.

SLOVÁCKO B: Andres - Suchý, Srubek, Tomič (71. Olšanský), Polášek, Juroška (88. Tomaštík), Pernica, Kostka, Kubala (83. Řihák), T. Vincour (88. Pek), Vechata (62 Melekestsev).

UH. BROD - SLOVÁCKO B 0:0

Středeční derby více než tři stovky fanoušků nudilo, ani jeden z týmů si totiž nevypracoval jedinou vyloženou šanci, takže skončilo bez branek. Uh. Brod si připsal čtvrtou remízu v sezoně a stejně jako záloha Slovácka prodloužil neporazitelnost.

UH. BROD: Jícha - Flasar, Vrága, Košák, Nevařil - Švrček (56. Josefík), Lorenc (72. R. David), Kopilec (79. Janša), Šmatelka (60. Mančík), Gettler (87. Šimoník) - Váňa.

SLOVÁCKO B: Borek - Olšanský (32. Tomaštík), Suchý, Srubek, Kostka - Pernica, Řihák, Polášek, Pek (82. M. Vincour), Juroška - Vecheta.