ČSK slaví, záchranu trefil Hruboš

Uherský Brod Sport 13 / 06 / 2018

Fotbalisté ČSK Uherský Brod slaví záchranu! Setrvání v třetiligové společnosti si zajistili vítězstvím ve Valašském Meziříčí, které s největší pravděpodobností odsoudili k pádu do divize. I když je Valaši ještě mohou bodově dohnat, pro ČSK hovoří lepší vzájemné zápasy (2:1, 4:2).
Val. Meziříčí - UH. BROD 2:4
„Jelikož jsme tak nějak počítali, že všichni ohrožení zabodují, bylo jasné, že hrajeme zápas o přežití. Psychicky náročný zápas jsme nakonec zvládli, za což jsem nesmírně šťastný. Vždyť jsme byli považováni za outsidery a po pěti kolech měli na kontě jediný bod,“ komentoval sladké vítězství Martin Onda, kouč Uherského Brodu.
I když si jeho armáda uvědomovala tíhu zápasu, odehrála solidní první poločas. Skóre otevřel D. Marek, ale vedení vydrželo jen dvě minuty. Z trestného kopu totiž vymetl šibenici Nemravovy brány Furmánek. Ve 35. minutě zahrávali Broďané první pokutový kop. Jenže Šálka vychytal gólman… „Za dvě minuty se naštěstí trefil Mančík,“ oddechl si Onda. Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, Broďané tlačili na pilu a po faulu na Dolinu dostali v 51. minutě podruhé výhodu pokutového kopu. Richard David ale branku přestřelil. „Nechápu, nerozumím. Sérii neproměněných penalt jsme natáhli na pět. Když jsme je zkoušeli na tréninku, z dvaceti hráčů nedal jediný. Ale to nejde srovnávat, zápasový stres nenasimulujete,“ pokrčil rameny Onda, kterému zatrnulo za tři minuty, kdy faulující Sklenář nabídl penaltu také domácím. Nemrava sice na míč nedosáhl, ale zachránilo jej břevno.
Vítězství ČSK tak nakonec v závěru zařídil Filip Hruboš, který nejprve zpoza šestnáctky zavěsil pod břevno a v nastaveném čase druhým gólem rozpoutal oslavy. Branky: Hruboš 2, M. David, Mančík. Poločas 1:2.
UH. BROD: Nemrava - R. David, Vrága, M. David, Holík - Dolina (63. Michalec), Hruboš, Šálek, Sklenář - Žůrek (90. Pochylý), Mančík (72. Jaroněk).