ČSK zatím počítá jen ztráty, trio zlákala eura, snajpr bojuje o ligu

ČSK zatím počítá jen ztráty, trio zlákala eura, snajpr bojuje o ligu
Foto: František Blaha
Uherský Brod Sport 22 / 01 / 2020

Vedení třetiligového klubu od Olšavy se poohlíží po hráčích v regionu, o žádné exotické posily nestojí, to raději sáhne po odchovancích

Konec lenošení, zimní pauza je minulostí. Třetiligoví fotbalisté ČSK Uherský Brod se v týdnu opět hlásili trenéru Miroslavu Ondrůškovi do služby. Jenže pohled to pro něj nebyl radostný, počítá totiž pouze ztráty. Kolonka příchodů zeje prázdnotou. I když klub dělám maximum pro posílení kádru, zatím bez úspěchu.
„Kdybychom teď zahajovali odvetnou část soutěže, čeká nás tuhý boj o záchranu s nejistým koncem. Ale do startu jara zbývají skoro dva měsíce, což je dlouhá doba. Na posílení kádru intenzivně pracujeme a věřím, že brzy přivedeme první nové tváře,“ nepropadá panice Ondrůšek, který v podzimním maratonu přivedl tým na patnáctou příčku MSFL.
Trojlístek David Sedláček, Lukáš Jaroněk, Kryštof Pospíšil zlákala nabídka výdělku v eurech, zamířil totiž na zkušenou do Rakouska. „O jejich přestupu jsem se dozvěděl od svazu a přiznám, že jsem byl překvapený. Jestliže v minulé sezoně tolik nehráli, pode mnou dostávali příležitost pravidelně, ale bohužel nabídce z nižších rakouských soutěžích nemůžeme konkurovat. Je to prostě jen a jen o penězích,“ posteskl si Ondrůšek. ČSK po půlročním angažmá opustili i bratři Lukáš a Tomáš Marešovi, kteří se upsali mateřské Myjavě. „Kluci doplatili na zdravotní problémy, které je prakticky celou dobu provázely,“ poznamenal lodivod. Kabinu opustil rovněž mladý Petr Sklenář a největší ztrátou je odchod Šimona Chwaszcze, který se vrátil do Zlína, kde bojuje o místo v prvoligovém kádru. „Moc mu to samozřejmě přeju. A kdyby náhodou neuspěl a neodjel s týmem na soustředění do Turecka, jsme domluvení, že se vrátí k nám. Za zlínskou juniorku hrát nechce,“ odtajnil nepsanou dohodu Ondrůšek.
U Olšavy okamžitě rozhodili sítě, ve kterých uvízlo pár „ryb“, ale s žádnou se zatím na angažmá nedohodli. „Rozhlížíme se hlavně v regionu, maximálně za hranicemi Slovenska. O žádné exotické hráče nestojíme, to raději odehrajeme s vlastními odchovanci. Nové tváře řešíme s šéfem klubu každý den, věřím, že brzy nám vrásky na čele zmizí,“ přeje si bývalý prvoligový gólman, který svěřencům naordinoval dvoutýdenní kondiční blok. „Jako už tradičně se připravujeme výhradně v domácích podmínkách areálu Na Lapači, kde máme atletickou dráhu, parádní umělou plochu i kompletní servis pro regeneraci. Trénujeme čtyřikrát týdně, je zbytečné někam dojíždět,“ zdůraznil Ondrůšek.
Jeho tým čeká ve středu už první přátelák, ve kterém změří síly s prvoligovými dorostenci FK Železiarne Podbrezová. V zimním itineráři má sedm domácích zápasů vesměs s druholigovými a třetiligovými soupeři, v generálce 29. února Broďané vyzvou Valašské Meziříčí. 

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace