Čtvrté místo zklamáním Machové

Čtvrté místo zklamáním Machové
Ostrožská Nová Ves Sport 23 / 09 / 2009

Velkým zklamáním uzavřela juniorské působení kajakářka Monika Machová z Ostrožské Nové Vsi. Do portugalské Crestumy jela obhajovat loňské světové stříbro z maratonu, avšak zbyly jí jen oči pro pláč, když v konkurenci osmnácti lodí skončila těsně pod stupni vítězů.
Machová má letos na velkých soutěžích pech. Již na evropském šampionátu zůstala těsně pod bednou, nyní se k ní štěstí opět obrátilo zády. Loni jela maraton poprvé v životě a úspěšnou kvalifikací se probojovala až na mistrovství světa juniorů. V něm už sahala po zlatě, ale závěrečná kolize ji odsoudila ke stříbru. Tentokrát si chtěla novoveská naděje spravit chuť, avšak pocítila pouze hořkost.
„Doufali jsme, že to dopadne přinejhorším stejně jako minule,“ přiznává trenér a otec v jedné osobě Bohuslav Mach. O to smutnější bylo překvapení, když česká výprava zůstala bez medaile. „Moniku jsme dali dohromady s pražskou Janou Ježovou. To se nám možná vymstilo. Když se sejdou dva nejlepší lidé v oboru, někdy to nadělá paseku,“ spekuluje Mach.
Na sedmnáctikilometrové trati nestačilo duo ze srdce Evropy na dva maďarské tandemy a na Belgičanky. „Zklamání určitě je, ale už to nejde vrátit,“ říká otec Machové, která si v závodu odbyla derniéru za juniory.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace