Čtvrtfinálová konečná Brodu

Uherský Brod Sport 21 / 06 / 2012

Extraligoví in-line hokejisté Uh. Brodu do semifinále play-off nepostoupili. Nad jejich síly byly Pardubice v čele s Alešem Hemským, hokejovým mistrem světa z Vídně. Útočník  Edmontonu Oilers nasázel do brodské sítě čtyři góly a byl strůjcem obratu v sérii.
Uh. Brod - Pardubie 4:3
Broďané se favorizovaného soupeře nezalekli a v první čtvrtině, která se nesla ve vlažném a opatrném duchu, měli blíže ke gólu. V nástupu do druhé části však udeřili dvakrát během tří minut hosté a zdálo se, že se chopí režisérské taktovky. Jenže to se teprve rozehrávala první uherskobrodská formace. Ještě do druhé sirény dvěma góly srovnal Šiller a ve třetí části převážil misky vah překvapivou střelou ze střední vzdálenosti Woska. Pardubice sice ještě srovnaly krok, ale jejich vítězné plány definitivně zboural gólem 63 sekund před koncem Haring. Branky: Šiller 2, Woska, Haring. Stav série 1:0
Pardubice - Uh. Brod 8:5
Broďané povzbuzeni vítězstvím začali bez bázně a hany, ale Vančura ani Krchňáček Mahdala nepřekonali. Zahanbit se nenechal ani jeho protějšek Kůdela, který vychytal Aleše Hemského. Skóre nakonec otevřel Haring. Ve druhé části ale Východočeši dvěma góly otočili a naplno rozhoupali zápasovou houpačku. Brod vedl 3:2, prohrával 3:4 a na začátku 44. minuty vedl 5:4. Jenže pak začali úřadovat rozhodčí, kteří poslali na trestnou Haringa a s osobním trestem Surého, čehož domácí dokonale využili. Za  19 sekund skórovali dvakrát a vítězství si už pohlídali. Branky: Haring, Kotačka, Heča, Woska, Šiller. Stav série 1:1.
Pardubice - Uh. Brod 4:1
Hečovi boys favorita trápili i ve třetím, rozhodujícím zápasu. Po gólu Šillera vedli, až do 37. minuty drželi nerozhodný stav 1:1. Čtvrtého postupujícího nakonec určila poslední čtvrtina, v níž domácí třikrát překonali jinak famózního Kůdelu. Branka: Šiller. Konečný stav série 2:1.
UH. BROD: Kůdela (Struhelka) - Surý, Kotačka, Woska, J. Vaněk, P. Vaněk, Šiller, Haring, Krchnáček, Heča, Vančura, Kartusek, Klusák, Vala.