Čtyři jdou dál, šestice končí

Slovácko Sport 12 / 08 / 2020

Osmifinále Poháru KFS si zahrají jen čtyři týmy Uherskohradišťska, mezi nimi i fotbalisté Jankovic, kteří jsou zatím největším překvapením soutěže.

DOLNÍ NĚMČÍ - BOJKOVICE 3:3, na pen. 2:4
Nevídanou podívanou nabídl souboj v Dolním Němčí. Fanoušci se zkrátka nenudili. Když v 90. minutě poslal domácí do vedení Kadlček, zdálo se být rozhodnuto. Jenže v nastavení srovnal Varga a v penaltovém rozstřelu byli šťastnější hosté. Branky: Bída, M. Krchňáček, Kadlček - Vacula, Gago, Varga. Poločas 1:2.

ZLECHOV - NIVNICE 0:2
Fotbalisté Nivnice prolomili pohárové prokletí a po pěti marných pokusech prošli do osmifinále. Svěřenci Libora Matouška splnili roli favorita, do které se pasovali po přátelském zápase, v němž Zlechov spláchli 6:1. V poháru se trefili jen dvakrát, ale to jim při sterilitě soupeře na postup stačilo. Branky: Roubal, Bumbalík. Poločas 0:2.

UH. OSTROH - BORŠICE 2:4
Favorit nezaváhal, ale poločas se trápil. Až po změně stran se armáda kouče Pavla Cigoše prosadila střelecky a čtyřmi góly převážila misky vah na svou stranu. Hattricku dosáhl Býček, čtvrtý, v pořadí druhý, gól zařídil hrající gólman Janečka. Branky: Pavlas 2 - Býček 3, Janečka. Poločas 0:1.

JANKOVICE - ÚJEZDEC 2:1
Jankovice potvrzují, že jsou pohárovým týmem. Účastník I.B třídy a loňský vítěz Poháru OFS si po Buchlovicích vyšlápl i na Újezdec. O postupu mezi nejlepších osm rozhodl v 52. minutě Večeřa. Soupeře deptal skvělými zákroky gólman Remeš. Branky: Šustr, Večeřa - Lekeš. Poločas 1:1.

STARÉ MĚSTO - Kvasice 1:4
Nejlepší tým nedohrané sezony krajského přeboru byl pro fotbalisty Jiskry Staré Město příliš velkým soustem. O jejich porážce bylo rozhodnuto už do přestávky. Branka: Ošívka. Poločas 0:3.

Fryšták - NEDACHLEBICE 6:2
I když se potkaly týmy, hrající stejnou soutěž, výsledek vyzněl jednoznačně. Nedachlebičtí totiž i v poháru potvrdili, že na Fryšták zkrátka neumí. S střelecky se prosadili až za stavu 0:4.Branky: Ryška 2. Poločas 2:0.
Zbylé výsledky: Halenkov - Nedašov 2:1, Těšnovice - Bystřice p/H. 2:0, Jaroslavice - Baťov 2:10, Malenovice - Luhačovice 0:7, Louky - Nevšová 1:4, Zdounky - Morkovice 0:1, Bylnice - Štítná n/Vl. 1:4, Kelč - Kateřinice 0:3, Vlachovice - Velké Karlovice 3:4, Mladcová - Slušovice 0:1.