Čtyři medaile Hoffmannovi

Uherské Hradiště Sport 27 / 10 / 2010

Plavec Marek Hoffmann ze Slovácké Slavie Uherské Hradiště potvrdil nesporné kvality na výborně obsazené Velké ceně Prostějova. Na Nahé vybojoval čtyři medaile ze šesti startů (0-2-2).
Na tradičním zápolení se kromě Hoffmanna představil i Martin Fila. „I přes velký skluz v tréninkových dávkách zapříčiněný komplikovanou rekonstrukcí a neustálým oddalováním otevření plaveckého bazénu se ale neztratili,“ potěšili Jiřího Vašicu, předsedu plaveckého oddílu. Hoffmann v souboji s o rok staršími soupeři obsadil na tratích 100 a 200 metrů motýlek druhá místa časem 1:17,5, respektive 2:56,0 minuty. V závodě na 100 a 200 metrů prsa pak skončil vždy třetí (1:26,0; 3,02,6). Na polohové stovce byl pátý a na znakařské trati osmý.
Fila na medaili nedosáhl, ale určitě nezklamal. Na 100 m prsa dohmátl hned za Hoffmannem čtvrtý (1:28,6 min.) a na prsařské dvoustovce byl sedmý.

autor: jv, ceh