Čtyři zlaté Pjajčíkové

Ostrožská Nová Ves Sport 13 / 07 / 2010

Kajakářky Ostrožské Nové Vsi řádily na Moravském poháru v Kojetíně

Osmičlenná výprava kajakárů z Ostrožské Nové Vsi vybojovala na 52. ročníku Moravského poháru v Kojetíně bronzové medaile, když největší hvězdou týmu byla kajakářka Kateřina Pjajčíková. Čtrnáctiletá dcera kouče Víta Pjajčíka totiž všechny své čtyři starty proměnila ve zlato!
V tradičním souboji moravských týmů, který už v minulosti doputoval i do loděnice na břehu Kunovské tabule, získali Novoveští dohromady osmnáct medailí, což je v konečném účtování vyneslo na třetí pozici za Olomouc a Hranice.
Nejpilnější sběratelkou kovů byla Pjajčíková. Ke dvěma zlatým medailím ji na deblkajaku v závodě na 200 a 2000 metrů dopomohla Karla Zalubilová, která pak ještě přidala stříbro na dvoustovce. Řeka Morava v Kojetíně kajakářkám ze Slovácka přála, dvanáctiletá Adéla Janošková ukořistila tři zlaté a jednu stříbrnou medaili. „Adéla zaznamenala výrazné zlepšení v technice pádlování a stala se asi největším překvapením výpravy,“ pochválil svěřenku kouč Vít Pjajčík. Mezi nejstaršími excelovala šestnáctiletá Klára Silnicová, vítězka obou individuálních finálových jízd ve spojené kategorii dorostenek, juniorek, žen i veteránek. Zlato si pak na krk pověsila i na deblkajaku (2000 metrů), ve kterém pádlovala společně s olomouckou veteránkou Švábovou. Stříbro přidala v netradičním závodě C2 mix v posádce s přerovským kanoistou Knejzlíkem.
O sbírku osmnácti medailí se postarali i kajakáři Jakub Mlčoch (singl - 2 km: 3. místo, debl - 2 km: 2. místo s Mazurem), Jakub Mazur, benjamínek Jiří Zalubil (singl - 2 km: 3. místo, debl - 200 m: 3. místo s Duškem) a nováček Václav Dušek z Uherského Hradiště. Moravský pohár však skončil v rukou olomouckých vodáků.
Novoveské kvarteto Silnicová, Pjajčíková, Mlčoch, Janošková se z Hané přesune na jezero Ohrid v Makedonii, kde je o víkendu na programu čtvrtý ročník Ilindenské regaty.

autor: vp, ceh