Čtyřicetikilový pašík putuje do Sušic

Slovácko Sport 23 / 03 / 2011

Vítězi zimního turnaje ve Starém Městě se stali fotbalisté Sušic, kteří si za prvenství odvezli i živou cenu v podobě pašíka. To fotbalisté Nivnice si sice z uherskobrodského turnaje žádné živé ceny neodvezli, zato v dramatickém finále porazili Strání a slaví své prvenství na tomto turnaji. Ani jedno z finálových mužstev v základní hrací době neprohrálo. Ve finále rozhodovaly až pokutové kopy.
O pohár VTP Pelka St. Město
Sušice - Koryčany 5:2
Utkání, v němž hráli velkou roli  gólmani a jejich chyby. Šťastnějším mužstvem se staly Sušice, které díky vítězství a lepšímu vzájemnému utkání s Osvětimany slaví turnajové prvenství. Kromě poháru si ze Starého Města odvezly i čtyřicetikilového pašíka, což byla odměna za první místo. Obhájci loňského prvenství Koryčanům tak zbylo jen třetí místo.
Branky: Kaštánek 3, Skopal, Šur - Petroš, Lysko.
Osvětimany - Kudlovice 3:1 (1:1)
Branky: Dobeš 3 - Blaha
St. Město - Zlechov 1:7 (0:3)
Branky: Adamík - Kremr 4, Zajíc, Mazůrek, Matějka.
Kudlovice - Jalubí 4:2 (3:0)
Branky: Blaha 2, Bohun, Mikulík - Ulman, Gajdorus.

Finále: Strání - Nivnice 2:2 (1:0) na pen. 4:5
Do utkání lépe vstoupili fotbalisté Strání, kteří se díky penaltě Pomajbíka ujali vedení. Ve druhém poločase ovšem fotbalisté Nivnice přidali na důrazu a díky svému nejlepšímu výkonu v průběhu zimní přípravy otočili vývoj trefami Veleckého na 1:2. Strání se dočkalo vyrovnání 11 minut před koncem, díky čemuž se rozhodovalo až ze značek pokutového kopu. Zatímco Nivničtí byli při exekucích stoprocentní, jednu ze střel Strání lapil Koktavý, který se tak stal hrdinou zápasu.
Branky: Nuzík, Pomajbík z pk - Velecký 2.

Žlutava - Babice nehráno
Zápas se nehrál kvůli velké marodce týmu Babic, když se na předzápasový sraz dostavilo jen šest hráčů.
Malenovice - Kněžpole B 4:5 (3:0)
Na dva nestejně dlouhé samostatné zápasy by se dalo rozložit utkání mezi Kněžpolí B a Malenovicemi. Zatímco v prvním poločase a v úvodních deseti minutách druhé půle měli navrch domácí, kteří vedli až 4:0, tak závěrečná pětatřicetiminutovka byla z úplně jiného těsta. Kněžpole pozměnilo rozestavení sestavy, kdy hru stáhlo jen na dva obránce a postupně začalo náskok soupeře umazávat, až se mu nakonec podařil dokonalý obrat.
Branky: Kněžpole: Hruboš 2, Kašný 2, Pastyřík.
Zlámanec - Napajedla B 7:7 (2:3)
Zlámanec odehrál proti domácí záloze hodně divoký zápas. V první půli se více dařilo hráčům Napajedel, kteří využili toho, že hráli po větru. Po změně stran začal favorit otáčet vývoj utkání ve svůj prospěch a odskočil až na 7:4. Domácí celek se však nevzdal, využil dne otevřených dveří v obraně Zlámance a za podpory svých fanoušků dovedl utkání k překvapivé remíze.
Branky: Noha 2, Jirsák 2, Sadil, Štefka 2.
Jaroslavice - Traplice B 4:0 (2:0)
Fotbal v prvním poločase byl výrazně ovlivněn silným větrem, který znemožňoval kombinaci. Jaroslavice byly v zápase po všech stránkách lepším týmem, když přehrávaly Traplice zejména ve středu hřiště. Všechny čtyři branky do hostující sítě padly po individuálních chybách obrany. Traplicím se tentokrát nevedlo ani v útoku, když jejich hráčům scházela finální přihrávka.

Přípravná kopaná
Uherský Brod - Slavičín 0:3 (0:1)
Fotbalisté Uherského Brodu nastoupili ke své generálce před divizním utkáním v Novém Městě s účastníkem MSFL Slavičínem značně oslabeni, když jim pro nemoc scházelo hned šest hráčů. Utkání bylo vyrovnané přibližně šedesát minut. V poslední půlhodině ovšem domácím, kteří neměli možnost střídat, došly síly a hosté toho využili k navýšení svého náskoku.
Uh. Brod: Ondrůšek - Solařík, Vrága, Ligas, Dvořák, Daněk, M. David, R. David, Gregor, Faldyna, Hruboš.
1.FC Slovácko B - Vyškov 2:1 (0:0)
V zimní přípravě svěřenci trenéra Mišovce sehráli celkem 11 utkání 6 - 2 - 3 23:20. V sobotu startují jarní část MSFL v Břeclavi od 16 hodin.
Branky: 47. Nešpor, 53. Valenta
Slovácko: Heča (46. Matalyha) - Reinberk (46. Habanec), Daníček, Košůt (60. Ruman), Nešpor - Hlúpik, Cissé (46. Borusík), Valenta, Franta (46. Čtvrtníček), Nestorovski (75. Martinec).
Hluk B - Sudkov 4:4
Účastník I. B třídy Olomouckého kraje, který je v Hluku na soustředění, byl v zápase lepším týmem, ovšem na vítězství nedosáhl.
Branky: O. Bachánek 2, T. Horák, vlastní
Uh. Brod dorost - Roštění muži 2:6, Boršice u Blatnice - Roštění 2:3

autor: HYNEK ZDENĚK, RADEK SALAQUARDA