Daníček a spol. podpořili Movember

Daníček a spol. podpořili Movember
Foto: FCS
Uherské Hradiště Sport 18 / 11 / 2019

Prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko se zapojili do kampaně Movember, která upozorňuje na prevenci boje proti rakovině varlat a prostaty. Šestice borců v čele s kapitánem Vlastimilem Daníčkem podstoupila bezplatné preventivní vyšetření, spočívající v odběru malého množství krve.
Symbolem mezinárodní osvětové kampaně je knírek, který si muži nechávají narůst jako projev podpory. I fotbalisté mění image. „Do podobných akcí, které zvyšují povědomí veřejnosti o určitém problému, se zapojujeme pravidelně. Jsme mužský fotbalový oddíl a riziko vzniku rakoviny prostaty i varlat se týká právě mužů. Bereme to tedy jako určitý vzkaz směrem k fanouškům, že o zdraví je třeba pečovat a vážit si ho,“ prohlásil Marek Jurák, mluvčí uherskohradišťského klubu, který se k hráčům připojil a rovněž absolvoval jednoduchý test. „Když jsem si pak volal na výsledky, byl jsem trošku nervózní. Ale vše bylo v pořádku,“ svěřil se Jurák.
Odběr krve absolvovali vedle kapitána Daníčka ještě Petr Rein­berk, Jan Navrátil, Jan Juroška, Marek Havlík a Patrik Šimko. Uherskohradišťská nemocnice se ke kampani připojila už potřetí, poprvé přišlo během listopadu na bezplatné vyšetření 800 mužů, loni už více než 1 300.

Tagy článku

TOPlist