Daníček: Kapitán stoperem

Daníček: Kapitán stoperem
Foto: 1.FC Slovácko
Uherské Hradiště Sport 04 / 06 / 2020

Vlastimil Daníček dokázal v zápase s Karvinou, že mu kapitánská páska náleží zcela po právu. Nejenže výborně dirigoval nově složenou obranu, ale proměnil také pokutový kop, který dal celému Slovácku pocit jistoty.

 

První branka, kterou Havlas (Havlík) výborně trefil přes zeď, nám hodně pomohla. Mohli jsme se uklidnit a plnit to, co jsme si řekli před zápasem. Chtěli jsme je nechat hrát a počkat si na brejkové situace. Vzadu jsme měli za úkol hrát jednoduše, protože souhra nemohla být nacvičená, protože jsme spolu absolvovali jen jeden trénink. Z této taktiky vyplynula i penalta. Nechtěli jsme inkasovat do poločasu jako v Liberci. Ve druhé půli jsme možná mohli být aktivnější v ofenzívní části, ale hru v bloku jsme zvládli a neinkasovali žádný gól.

Nově složená obrana působila jistým dojmem. Rozuměli jste si na hřišti hned od začátku?

Byly tam dvě možná tři situace, kdy jsme mohli být více u sebe a měli mezi sebou větší prostor, než by bylo vhodné. Až v samém závěru jsme nezachytili náběh Petkova. Jinak myslím, že jsme zápas zvládli slušně.

Měli jste respekt z toho, že jste se v tomto složení setkali skutečně na poslední chvíli?

Do zápasu jsme šli s pokorou a s tím, že jej musíme zvládnout jako tým. Podobné situace si vyžadují, aby nás to semklo. Naštěstí jsme plnili dobře taktické pokyny, které jsme dostali. Díky tomu to celé vyšlo.

Slovácko se vrátilo do nejlepší šestky. Těší vás to jako kapitána?

Víme, že do pauzy způsobené koronavirem jsme to měli dobře rozehrané, a určili jsme si nějaký cíl v kabině a za tím si jdeme. Výhra po jediném bodu ze dvou utkání je příjemná. Pomůže nám i psychicky. Navíc tři body v tomto rychlém sledu jsou velkou vzpruhou a umístění je odměnou za práci, kterou odvádíme.

Když postupně odpadávali obránci, bylo vám hned jasné, že půjdete do obrany vy, a překvapilo vás, že volba na druhého stopera padla právě na Divíška?

O mé případné stoperské pozici jsme bavili s trenérem už v pauze způsobené karanténou. Takže jsem byl na tuto možnost připravený. Věděli jsme, že Káca (Michal Kadlec) hraje pod karetním ohrožením. Připravený jsem tedy na tuto možnost byl.

Stal jste se úspěšným exekutorem penalty. Byl jste na ni určený a věřil jste si?

Vzal jsem si míč, takže jsem byl určený. (úsměv) Osobně vždycky nevím do poslední chvíle, kam penaltu kopnu. V tom případě to nemůže vědět ani gólman. (smích)

Tentokrát vám nechyběla podpora fanoušků, kteří byli sice mimo stadion, ale jejich povzbuzování bylo na hřišti slyšet. Vnímali jste jejich povzbuzování a užili jste si vítěznou děkovačku přes bránu stadionu?

Už po penaltě jsem šel za nimi, protože bylo výborné, co předvedli. Atmosféra byla hned jiná než se Sigmou. Bylo je slyšet a pro nás byli velkým povzbuzením. Samotná děkovačka byla super. I taková doba přináší netradiční momenty, jako je děkovačka u hasičského vozu. Pro mě vtipné a přitom krásné, jaká vazba mezi hráči a fanoušky je.

Máte za sebou třetích devadesát minut v řadě. Je to cítit? Ubývají síly?

Dřeli jsme tvrdě, abychom právě takovýto nápor zvládli.    

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace