Daníček: Pořád je co pilovat

Daníček: Pořád je co pilovat
Foto: 1.FC Slovácko  /  Vlastimil Daníček odpracoval na hřišti v sobotní přípravě s tureckým Trabzonsporem celých devadesát minut.
Uherské Hradiště Sport 22 / 07 / 2022

V pátek oslavil u slovinského jezera Bled jednatřicáté narozeniny a hned druhý den čelil plných devadesát minut nájezdům fotbalových mistrů Turecka. Vlastimil Daníček další fotbalovou zkoušku složil na výbornou.

Turci byli na balonu velmi kvalitní, neztráceli míče a prokázali tak jen svoji kvalitu. V týmu bylo plno individualit. Postavili jsme proti nim spíše defenzívnější blok a vyzkoušeli si jiné rozestavení. Určitě jsme nasbírali řadu informací, které si ještě rozebereme. Takhle silný soupeř odhalí vaše chyby a my je budeme v dalších dnech pilovat. V tomhle jsou zápasy s podobně silnými soupeři velmi cenné.

Na hřišti jste se potkával s Markem Hamšíkem. Jaké je to postavit se tak výrazné osobnosti?

Moc soubojů jsem s ním nesvedl, ale je to příjemné potkat se na hřišti s fotbalovou osobností možná i světového formátu.

Nakonec jste mohl korunovat svůj výkon vítěznou brankou. Co vašemu voleji chybělo?

Snažil jsem se míč stlačit co nejvíce pod břevno, ale nestačilo to. Bohužel.

Jak jste se spoluhráči oslavil své narozeniny?

Na hotelu jsem dostal malý dortík od Pati Šimka, který mně samozřejmě celý den připomínal, kolik mně je let a jak ten čas letí. (smích) S rodinou jsme zatím slavili jen po telefonu.

První poločas se hrál v dusném, předbouřkovém počasí. Druhý už bylo mnohem příjemněji. Šlo v první půli o náročnou prověrku?

Zase tak hrozné to nebylo. První den po příjezdu do Slovinska bylo větší dusno. Bál jsem se, aby to tak nebylo po celou dobu. V noci ale sprchlo a vzduch byl hned příjemnější.

Kondiční galeje máte už za sebou?

Snad. V trénincích začínají převládat herní a taktické prvky 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist