Daniel Holzer: Nebyli jsme horší než Sparta, ale šance jsme neproměnili

Daniel Holzer:  Nebyli jsme horší než Sparta, ale šance jsme neproměnili
Foto: Martin Otto  /  Dan Holzer se na Letné zapsal do listiny střelců.
Uherské Hradiště Sport 21 / 04 / 2022

Na podzim dokonal Daniel Holzer v domácím prostředí čtvrtou brankou popravu pražské Sparty. V jarní odvetě na pražské Letné mohl otevřít skóre a rozdat tak do zápasu zcela jiné noty, než podle kterých se nakonec hrálo.

Už v šestnácté minutě jste byl blízko vedoucí brance Slovácka. Co se nakonec stalo, že jste úvodní gól nevstřelil?

Viděl jsem, že Míša Tomič bude posílat míč z první. Jak míč sklouzl a já jej přes hráče viděl na poslední chvíli, tak mě to jen trefilo do boku. Spíš to byla smůla, že míč trefil tyčku a pak šel Hečisovi do ruky (Milan Heča - brankář Sparty). Možná jsem se na zakončení mohl lépe připravit, ale míč ještě dopadem na zem zrychlil a pak už to bylo těžké.

 Ve 42. minutě vám Kalabiška krásně přiťukl míč patičkou. Soustředil jste se na to, abyste netrefil bránícího hráče?

Když jsem si míč po té patičce naváděl, tak jsem viděl na zadní tyči volné místo a svojí slabší nohou jsem chtěl obránce obstřelit. Naštěstí se mně to povedlo. 

 V prvním poločase jste si s Michalem Tomičem vyměnili roli. Po vašem centru na zadní tyči ale netrefil ideálně. Dalo se z těchto situací vytěžit více?

V poločase jsme si říkali, že těch šancích po centrech ze stran bylo dost a že bychom v nich chtěli pokračovat. Bohužel ve finále tomu vždycky něco chybělo. Ať měl být centr delší nebo to Míša Tomič mohl dříve zavřít. Je to škoda. Z vyrovnání v prvním poločase jsme mohli vytěžit více. Naší chybou jsme Spartu dostali na koně a pak už je s ní hrát obtížné. 

 Dá se říci, že dnes vyhrálo lepší mužstvo? Nebo jste to vnímali na hřišti jinak?

Nevím, jak to vnímali fanoušci na tribunách, ale mně se na hřišti zdálo, že nejsme horší. Minimálně to bylo vyrovnané. Jak na šance, tak i v poli. Sparta ve druhé půli už nemusela tak tlačit. Jen čekali na naše chyby z rozehrávky a chodili do rychlých brejků. Typově na to hráče mají a takový vývoj jim samozřejmě vyhovoval.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace