Daniel Holzer: O vítězství nás připravily naše chyby

Daniel Holzer: O vítězství nás připravily naše chyby
Foto: Martin Otto  /  Daniel Holzer se vrátil po dlouhé pauze do základní sestavy.
Uherské Hradiště Sport 02 / 05 / 2023

Po deseti týdnech se Daniel Holzer vrátil po svalovém zranění znovu do základní sestavy a trenér Svědík jej postavil na levý kraj obrany.

Naposledy jste nastoupil v základní sestavě v polovině února v Liberci. Deset týdnů je dlouhá doba. Cítil jste na sobě herní výpadek a bylo složité chytit hned od úvodu zápasový rytmus?

Ze začátku jsem chtěl hrát jednoduše, protože jsem opravdu více jak dva měsíce nehrál zápas. Proto jsem se chtěl chytnout lehkou přihrávkou. Postupem času jsem se ale cítil dobře i fyzicky a jsem rád, že jsem zvládl celých devadesát minut, což jsem před zápasem ani nečekal. Bohužel je to na nic, protože jsme bez bodu.

Na přípravu po těžkém utkání se Spartou jste měli před úterním kolem ligy jen dva dny. Byl to dostatečný čas?

Času bylo opravdu málo, ale všechny informace k tomu, abychom v Pardubicích uspěli, nám trenéři připravili i na videu. Včetně situací, ze kterých jsme inkasovali góly. Problém nebyl určitě v nedostatku času na přípravu.

Trenér vás postavil na levý kraj obrany. Hrával jste na postu obránce, nebo to byla pro vás nová role?

Na levém beku jsem toho odehrál dost. V každém klubu i mládežnických reprezentacích jsem hrával obránce. Není to pro mě žádná novinka.

V prvním poločase jste zcela ovládali hru, dokázali jste vstřelit branku... Pak ale přišel zvrat ve druhém poločase.

V prvním jsme dobře pokrývali střed hřiště s Janoškem. V úvodu druhého poločasu si vyčítám svoji šanci, kdy ani nevím, jestli míč z brány vykopl obránce či gólman. Mohl jsem možná být u míče o pár sekund rychleji. Bohužel jsem ale šanci neproměnil. Pak jsme nepochopitelně inkasovali dva góly a Pardubice si šly za vítězstvím. Ve druhém poločase jako by byla na hřišti úplně jiná mužstva. Musíme se z toho poučit.

Slovácko mívá s úvody druhých poločasů problémy. Co jste si říkali v přestávce utkání v Pardubicích?

Dříve jsme podle statistik z druhých poločasů spíše těžili. V některých zápasech jsme ale opravdu inkasovali. Musíme se z chyb v Pardubicích poučit a připravit se na další zápas.

Dvě branky jste inkasovali po centrech z vaší levé strany. Jaké chyby se při nich staly?

Při prvním šel míč na Kostku a já jsem od něj trochu poodstoupil, dokázal s míčem otočit a poslal Ichu centrovat a Jury (Pavel Juroška) ho při tom centru moc nestíhal. Před bránou jsme neměli hráče rozebrané a Janošek dokázal skórovat. Při druhém gólu to byla trochu smůla. Rozhodčí u VARu asi neviděl, že tam byla jasná ruka Černého, kdy se mu míč odrazil od břicha do ruky. Měl jsem jej přímo v zorném poli, takže jsem tu situaci viděl dobře. Rozhodčí asi dobrý záběr neměli. S tím ale nic neuděláme. 

Přestože jste prohrávali, tak jste si dokázali vytvořit tlak. Stál vám v cestě gólman Nita, anebo to byla spíše otázka špatné koncovky?

Určitě to byla otázka našeho zakončení. Všechny střely nebo hlavičky neměly žádnou razanci a Nita si je pohlídal. Je to kvalitní gólman, kterého znám ze Sparty. Některá zakončení i dobře načetl dopředu a myslím, že žádný zákrok pro něj nebyl extrémně těžký. I při závěrečné standardce Ramba (Petr Reinberk) si k míči nakročil a dobře jej "zalepil". V zakončení musíme být razantnější a lepší. I když jsme jejich šestnáctku obehrávali a posílali do ní centry, tak i ty centry musí být kvalitnější a tlak do brány větší.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist