Daniel Holzer: Za gól i asistenci jsem spokojený

Daniel Holzer: Za gól i asistenci jsem spokojený
Foto: Martin Otto  /  Daniel Holzer přispěl gólem i asistencí k vítězství 2:0 nad Karvinou.
Uherské Hradiště Sport 26 / 09 / 2023

1+1. Taková je bilance Daniela Holzera v utkání Slovácka s Karvinou. Gólem a přihrávkou se zasloužil o důležité vítězství, které pomohlo vyhnat z hlavy černé myšlenky po pětibrankové porážce na Spartě.

Celý zápas se od začátku odvíjel dobře. Prvních pětadvacet minut jsme hráli slušně a získali dvoubrankové vedení. Potom jsme trochu upustili od naší hry a nehráli jsme to, co jsme chtěli. Karviná vycítila šanci, zjistila, že se s námi dá hrát, a měla nějaké náznaky. Sice jsme si všechny situace pohlídali, ale u videa si musíme takové situace vyhodnotit, upozornit na ně a hlavně se v podobných situacích zlepšit. Do poločasu jsme mohli přidat i ze standardní situace nějaký gól, vést 3:0 a hrát více v klidu. V poločase jsme si řekli, že vedení 2:0 je nevyzpytatelný výsledek, a musíme hrát stejně jako za stavu 0:0. Trochu jsme si zápas ve druhé půli zbytečně zkomplikovali, ale nakonec jsme naštěstí vyhráli. Šumi (Veliče Šumulikoski - sportovní ředitel) nám před zápasem říkal, že je mu jedno, jakým způsobem vyhrajeme, hlavně ať vyhrajeme. A to jsme splnili. (lehký úsměv)

Bylo pro vás důležité rychle zareagovat na porážku na Spartě a dostat se rychle zpět do pohody?

Po zápase na Letné jsme "spadli z hrušky". Ten zápas se nám vůbec nevyvedl a chtěli jsme i našim fanouškům ukázat, že to byl spíše "výstřel do tmy", a hlavně pro ně vyhrát. Spartu jsme si v týdnu zhodnotili a jsem rád, že jsme vyhráli. 

Gól a asistence vám určitě udělaly radost. Co bylo pro vás příjemnější? Skórování, anebo ta nádherná přihrávka na Valentu?

Často je mně vyčítáno, že málo střílím a většinou hledám pro zakončení někoho jiného. Možná mě opravdu víc uspokojují přihrávky, když skončí po hezké akci gólem. Dnešní situace při mém gólu byla podobná jako na Spartě, kde jsem ji neproměnil. Teď jsem změnil stranu zakončení  a možná jsem to měl i složitější než na Spartě, protože míč skákal. Na druhé straně to ale bylo blíž bráně a jsem rád, že jsem po takové době gól vstřelil (naposledy 28. ledna 2023 v zápase s Českými Budějovicemi - 1:0) a navíc přidal asistenci. Já jsem spokojený. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist