Dekař: Vezeme první krásný bod

Uherské Hradiště Sport 22 / 08 / 2012

Po vyhození Miroslava Soukupa měl Jiří Dekař tři dny na to, aby probudil modrobílé srdce a pokusil se o zdánlivě nemožné. Přivést z Julisky alespoň nějaký bod. Podařilo se mu oboje. Navíc si mužstvo dokázalo, že umí hrát i po zemi a kombinačně. Chyběl mu totiž zraněný Došek a Dekař našel odvahu konečně postavit mladičkého Kováře od první minuty. Ten se ukázal být trumfovým esem pátečního večera. Vezeme první krásný bod, i když první poločas nás Dukla přehrávala po všech stránkách. Poločasová přestávka byla pro nás těžká. Prohrávali jsme 0:2 a výkon byl ve srovnání s předchozími zápasy jako přes kopírák. Řekli jsme si ale, že momentální výsledek pustíme z hlavy a začneme jako od 0:0. Ve druhé půli musím vyzvednout výkon Mariána Kováře, který po přihrávce Volešáka dal kontaktní gól. Po něm jsme nabrali vítr do plachet, zaskočili hráče Dukly a přidali druhý gól, který znovu vypracoval Marián Kovář. Jen si s Laďou Volešákem prohodili role. V závěru utkání měla Dukla drtivý tlak, kdy nám v posledních vteřinách zázračným zákrokem vychytal ten krásný bod, chválil své svěřence páteční hlavní kouč Jiří Dekař, který si prvoligovou premiérou zkompletoval všechny soutěže vedené z trenérské lavičky. Trénoval jsem mládež, divizi, třetí ligu, druhou ligu a teď i první. Kdo z vás to tady může říct? hodil udici všem přítomným. Jeho nasbírané zkušenosti i modrobílé srdce se určitě budou velmi hodit novému trenérovi Svatopluku Habancovi, který sledoval téměř celý zápas z tribuny.
Možná právě léta trenérské praxe a zkušenosti chyběly domácímu mladému trenérovi Luboši Kozlovi, aby si jeho favorizovaný tým připsal tři body. Po přestávce jej Dekařovi šohající totiž dokonale zaskočili. V prvním poločase jsem hráli, to co jsme chtěli. První gól nás uklidnil. Po přestávce jsme však z prvního útoku soupeře inkasovali a přišla dvacetiminutovka z mého pohledu nepochopitelná. Ač jsme vedli byť jen o gól, tak jsem na mužstvu viděl zbytečnou nervozitu, kdy jsme si nebyli schopní přihrát a kazili jsme i základní věci. V závěru jsme si tlak vytvořili, zjednodušili hru a po jednom z nákopu se Berger dostal do vyložené šance, kterou ale neproměnil. Utkání jsme měli vyhrát, litoval ztracených dvou bodů domácí kouč.