Demolici Pražanů dirigoval trenér Karabec

Staré Město Sport 27 / 11 / 2014

Volejbalisté VSK Staré Město mění  halu na Širůchu v nedobytnou tvrz. Už počtvrté za sebou před zraky fanoušků neztratili ani bod a jediným týmem, který je připravil o stoprocentní domácí úspěšnost, tak zůstává Turnov. S nepořízenou odjelo Kladno i ČZU Praha C.
St. Město - Kladno 3:1
Jelikož týmy bojují o elitní osmičku, znamenající průnik do play off, po servisu, přihrávce a útoku hráči na obou stranách spolehlivě ztrátovali až do stavu 21:21. Závěr však patřil domácím, kteří šňůrou čtyř bodů ukořistili první set. Jako přes kopírák se odvíjel i druhý set, v jehož koncovce Staroměstští promarnili tři setboly za stavu 24:21. V jednom postavení chybovali a nabídli setbol Severočechům. Houpačka však nakonec vyzněla pro domácí, když klíčové body přišly po blocích Kmenta a následně Skyby. Třetí set domácí ztratili po vlastních chybách v samotném závěru, když vedli 23:21, ale vzápětí odvraceli setbol. Kladenští nakonec proměnili až třetí. To už nehrál Skyba, který kvůli zranění odstoupil za stavu 18:19.
Čtvrtý set Kment a spol. rozehráli parádně, vedli 18:12 a v koncovce 23:19. Sporný verdikt sudího pak přihrál bod hostům, kteří se vzchopili, odvrátili dva mečboly, ale třetí už nikoliv. Sety 21, 26, -27, 23.
St. Město - ČZU Praha C 3:0
Torzo sedmi hráčů VSK, včetně kouče Karabce, předvedlo proti mladému výběru Pražanů výborný výkon, když se vyvarovalo nevynucených chyb a slavilo zasloužený zisk tří bodů. První set se zlomil za stavu 13:13, kdy domácí zaznamenali pětibodovou šňůru a nebylo co řešit. Druhý setbol nakonec proměnil Kment.
V úvodu druhé sady domácí chybovali na příjmu i v útoku a prohrávali 5:8. Zlepšená hra podložená obětavostí v poli a obranou na síti znamenala otočku na 16:14 a pak už domácí vládli. Nástup do třetího setu vyšel Kmentovi a spol. znamenitě, vedli 15:9. I když pak zkolabovali na příjmu, za stavu 15:14 už jasně kralovali. Hru hostů dokonale rozhodil především servis Maděry. Sety 18, 17, 18.
STARÉ MĚSTO: Kment, Truong, Skyba, Maděra, Motyčka, Zábranský, Kamler, Karabec, Bláha, Špalek.