Demolici řídila Psotková

Uherský Brod Sport 28 / 04 / 2022

Divizní fotbalistky ČSK Uherský Brod si spravily chuť po nepovedeném startu do jarních odvet v Březůvkách, když na domácí půdě deklasovaly poslední Protivanov. Hattrickem se blýskla Kristýna Psotková.

UH. BROD - Protivanov 8:1

Broďanky začaly očekávaným náporem a soupeř, který zatím neuhrál jediný bod, nevěděl, kam dřív skočit. Už v 8. minutě kapituloval, když vyraženou střelu Psotkové poslala do sítě Adamíková. Tlak domácích pokračoval, Dufková napoprvé ještě orazítkovala břevno, ale ve 36. minutě už poslala hlavou do sítě křižný centr Psotkové. „Úvod nám vyšel parádně, po dvou gólech hráčky předvedly několik pohledných akcí na jeden, maximálně dva doteky. Fotbal si užívaly,“ pochvaloval si Petr Zpěvák, sekretář ženského a dívčího úseku ČSK Uherský Brod.

Po změně stran si okořenila soutěžní premiéru v den svých 15. narozenin dvěma góly Jolana Večeřová. Hvězdou zápasu ale byla Kristýna Psotková, která ke třem asistencím přidala v rozmezí osmi minut hattrick! „I když výsledek hovoří jasně, musím soupeře pochválit. Nic nezabalil, hrál až do konce, což bylo sympatické. Každý ženský klub na začátku existence jde od porážky k porážce, známe to z vlastní zkušenosti. Chce to jen trpělivost,“ poznamenal Zpěvák. Branky: Psotková 3, Večeřová 2, Adamíková, Dufková, Juráková. Poločas 2:0.

UH. BROD: Karolová - Kar. Fojtíková, Baná, Kat. Fojtíková, Smělíková - Šotová, Juráková, Adamíková, Večeřová - Psotková, Dufková. Střídaly Kročilová, Gorčíková, Vidová.