Derby Dolněmčanům nesedlo, už jsou čtvrtí

Slovácko Sport 23 / 02 / 2018

8. kolo krajské soutěže družstev v šachu přineslo okresní derby, ve kterém šachisté Starého Města E vyhráli v Dolním Němčí 4,5:3,5 a dostali se v tabulce na třetí příčku právě před Dolní Němčí. Vyhráli Studený a R. Stuchlý, za domácí Symerský, partie Čechál - Krča, Šumšal - L. Macháček, Hruška - V. Babula junior, Šťuka - B. Blaha a Štos - Kučera neměly vítěze. Kunovice B vyhrály ve Zborovicích 6:2 a jsou druhé. Naplno bodovali Beil, Trávníček, Kovařík a Krmíček, po půlce přidali Knotek, Rojar, Malůš a Slanicay. První polovinu tabulky uzavírají Boršice B, které deklasovaly Napajedla B 7,5:0,5. Vyhráli L. Volčík, Petr Náplava, bratři Pfefferovi, Šaňák, Volčík senior a Tománek, remizoval Havránek. Bojkovice prohrály na šachovnicích lídra Zlína - Malenovic 2:6 a zůstávají ohroženy sestupem. Vyhrál jen Plášek, remizovali Kolouch a Prchla. Vlčnov B prohrál v Postoupkách 3:5 a zůstává na chvostu tabulky. Vyhrál jen P. Kadlčík, remizovali Bartoš, Ondrůšek, Javor a Pavelčík. V posledním utkání Zlín C podlehl Kroměříži D 0,5:7,5.