Derby: Otočku Spartaku dokonal Matula

Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Uherský Brod Sport 27 / 09 / 2020

Hokejisté HOKEJ Uherský Ostroh, obhájce třetího místa, zůstávají po dvou kolech Krajské ligy bez bodu. I když v derby s Uherským Brodem vedli ve 13. minutě 2:0, nakonec odešli poraženi. Stejné pocity zažilo i Uherské Hradiště po prohře s Moravskými Budějovicemi.

UH. HRADIŠTĚ - Mor. Budějovice 2:3

Moravské Budějovice po Uherském Brodě vyplenily i tvrz hokejistů Uherského Hradiště. O úspěchu výpravy na Slovácko však rozhodli až v čase 57:55.

Hosté sice jako první skórovali, když se po přečíslení dva na jednoho prosadil Procházka, držitel extraligového titulu v dresu Karlových Varů. Hradišťští však odpověděli tím nejlepším možným způsobem, zvýšenou aktivitou a vyrovnáním, které po úniku Červenkou zařídil Christov. Do druhé třetiny domácí vlétli jako uragán a po 72 sekundách se radovali podruhé, když obránce Beneš převzal puk na útočné modré, prokličkoval mezi hráči soupeře a vyhnal pavouky z pravého růžku branky Helešice. Jenže radost domácích trvala jen půldruhé minuty, kdy hosté využili přesilovou hru. Ještě výhodnější příležitost měli i svěřenci kouče Kašného, jenže při 50 sekund trvající dvojnásobné přesilovce z obléhání branky soupeře nebylo nic, jejich projektily totiž pochytal dvoumetrový obr Helešic. Když už se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, přišla 58. minuta, v níž hosté vyhráli bully v útočném pásmu a střelou od modré propálili Oharka, který skrz klubko těl vůbec nic neviděl. Branky: Christov, Beneš. Třetiny 1:1, 1:1, 0:1.

UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Řezníček, Beneš, Tischer, Jurásek, Kršjak, Škubal - Červenka, Burša, Christov - Nohál, Forman, A. Větříšek - Jurča, Kovář.

UH. OSTROH - UH. BROD 2:3

Úvodní derby sezony se kvůli vládním opatřením v boji proti pandemii koronaviru odehrálo na uherskohradišťském ledě, který nakonec více svědčil hokejistům Uherského Brodu.

Začátek zápasu přitom patřil „domácím“ Ostrožanům. Už ve druhé minutě se protáhl po pravé straně Mika, naservíroval puk V. Galuškovi, který z první zavěsil za bezmocného brankáře Stojara. Rychlý gól domácí nakopl a štěstí jim přinesla 13. minuta. V. Galuška zachytil rozehrávku soupeře, jeho projektil Stojar ještě vyrazil, ale na pohotovou dorážku Miky už byl krátký.

Svěřenci kouče Ivana Klaudy „zůstali“ v kabině o trochu déle a hned po 11 sekundách přišel trest. Šiller našel za vysunutou obranou soupeře Stiksu a brankář Šurý neměl proti jeho forhendovému blafáku šanci. Broďané vycítili šanci, přidali, což bylo voda na mlýn kvalitní hokejové podívané. Fanoušci si tak přišli na své. Radosta jim kazili jen gólmani, kteří už ve druhé části branky uzamkli na několik západů. Největší šanci měl v samotném závěru Mika, ale Stojar se blýskl parádním zákrokem a udržel naději Spartaku.

Ve 45. minutě se hosté dočkali, v přesilové hře zavezl puk do útočného pásma Matula, našel mezi kruhy rozjetého Mikulce, který se nemýlil. Vyrovnání bylo pro Ostrožany signálem k zařazení vyššího rychlostního stupně, jenže jejich útočná snaha ztroskotávala na brankáři Stojarovi. Spartak hrozil jen z rychlých protiútoků. Po jednom z nich napřáhl Horák, posila s prvoligovými zkušenostmi ze Zlína, a vyražený puk domácí vyhodili jen k Matulovi, který s ledovým klidem zavěsil za ležícího Šurého. Mika a spol. si v závěru ještě vytvořili tlak, ale prodloužení si už nevynutili. V. Galuškovi chyběly k vyrovnání centimetry… Branky: V. Galuška, Mika - Stiksa, Mikulec, Matula. Třetiny 2:0, 0:1, 0:2.

UH. OSTROH: Šurý - Andrýsek, D. Rauš, R. Kučera, Žabčík - Juračka, L. Galuška, Petr Flora, Pavel Flora, M. Kučera, Stránský, V. Galuška, M. Rauš, J. Zalubil, Frolek, Mika, L. Zalubil.

UH. BROD: Stojar - Horák, Tomek, Heča, Budil, Buráň, Uhříček - Šiller, Kotek, Stiksa, Hlaváč, Řehoř, Klusák, Kadlic, Vaculín, Matula, Mikulec, Macharáček, Bařinka.

UH. BROD - Mor. Budějovice 1:4

I když hosté nepřijeli v kompletní sestavě, potvrdili, že jsou právem pasováni na jednoho z favoritů soutěže, a pokazili tak soutěžní premiéru kouče Jaroslava Balaštíka.

Skóre otevřeli už ve druhé minutě, když na zkušeného Málka vyzrál Nováček. Broďané se ale rychle oklepali, už za necelé dvě minuty Stiksa vybojoval puk, nabil Mikulcovi, který vyrovnal. To však bylo ze strany Spartaku všechno. Jeho největší slabinou bylo využívání přesilových her. Třebaže měl výhodu jednoho muže na ledě hned desetkrát, ani jednou ji nevyužil.

Moravské Budějovice převážily misky vah zpátky na svou stranu ještě v první části, ve druhé měl vyrovnání v jedné z přesilovek na hokejce Mikulec, ale zblízka našel jen lapačku brankáře Vacka. Otřepané nedáš - dostaneš se naplnilo ve 42. minutě, kdy se podruhé v zápase trefil Procházka. Broďané pak vsadili všechno na jednu kartu, dokonce se už radovali z kontaktního gólu, ale Macháráček jej docílil po hře vysokou holí. A tak hosté pojistili vítězství při power-play soupeře. „Soupeř byl přesnější, účelnější, nám nevycházely ani přesilové hry. Kluci však zaslouží pochvalu za hru v oslabení a boj o výsledek až do posledních sekund,“ komentoval start do soutěže Balaštík. Branka: Mikulec. Třetiny 1:2, 0:0, 0:2.

UH. BROD: Málek - Řehoř, Tomek, Budil, Buráň, Heča, Uhříček, P. Vaněk - Šiller, Klusák, Kadlic, Vaculín, Mikulec, Macharáček, Bařinka, D. Vaněk, Kotek, Stiksa, Hlaváč.

autor: hol, ceh