Derby ovládly šarvátky

Uherský Ostroh Sport 09 / 01 / 2012

Více disciplíny budou po čtvrtečním hokejovém derby mezi Uherským Ostrohem a Uherským Brodem vyžadovat od svěřenců trenéři obou týmů. Od poloviny druhé třetiny se totiž dvířka trestné lavice netrhla. Rozhodčí nakonec udělil rekordních sedmadvacet trestů.
„Chtěli jsme se soustředit výhradně na hru a myslím, že v první třetině, kdy kluci plnili taktické pokyny, byli domácím vyrovnaným soupeřem,“ komentoval derby Zbyněk Kůdela, kouč Uherského Brodu. S dalším průběhem už ale spokojený nebyl. „Druhou třetinu jsme doplatili na nedisciplinovanou hru, nechali jsme se zbytečně rozhodit a často jsme chodili na trestnou lavici,“ posteskl si Kůdela. Největším hříšníkem jeho kádru byl Milan Kubiš, který vyfasoval kromě dvouminutových trestů i dva osobní desetiminutové. „Když jsme si pak v závěru chtěli vynutit tlak, už nám scházely síly. Musíme však uznat, že vyhrál lepší tým,“ přiznal sportovně Kůdela.
Jeho ostrožský protějšek Karel Buřič s jeho hodnocením nemohl nesouhlasit. „Hokej se hrál jen polovinu zápasu, pak přišla série záludných zákroků ze strany brodských hráčů a hra se začala hodně kouskovat. I přesto jsem přesvědčený, že jsme vyhráli zaslouženě,“ říká Buřič, který Ostrožany koučuje společně se Zdeňkem Ševelou. V domácím dresu si odbyl premiéru útočník Michal Kuba, který přišel z druholigového Hodonína. A hned se zapsal do listiny střelců. „Ještě mu musíme najít vhodné místo v sestavě, aby nám co nejvíce pomohl. Ale i tak odvedl dobrou práci,“ potěšilo Buřiče.

Uh. Ostroh - Uh. Brod 3:1
Týmy se rozjížděly pomalu, takže diváci viděli první šanci až v 5. minutě, v níž se však domácí Galuška proti Oharkovi neprosadil. Vzápětí zahrozili i Broďané, ale v souboji útočníka a gólmana nad Kotačkou vyzrál Šurý. Skóre mohl otevřít ve 12. minutě Zelenka, ale minul odkrytou hostující branku. V závěru třetiny několikrát zahrozili hosté, ale na ostrožského brankáře nevyzráli.
Po vyrovnané úvodní části převzali taktovku Ostrožané a v polovině zápasu otevřeli skóre Nevídalem, který se přesně trefil polovysokou střelou od modré čáry. Uplynula sotva minuta a hlediště explodovalo podruhé, když se po dokonalé souhře třetího útoku zblízka trefil Fridrich - 2:0. Od tohoto okamžiku však skončil hokej zaměřený na hezké akce a začaly dominovat potyčky a fauly způsobené zejména brodskými hráči. Ve 35. minutě hráli Ostrožané přesilovku 5:3, ale špatnou rozehrávku vystihl Schuster, který po sólu snížil na 2:1. Kontaktní branka domácí přibrzdila, nicméně ještě do šaten získali zpátky dvoubrankový náskok, když se hned v prvním utkání za Ostroh prosadil Michal Kuba.
Ve třetí dvacetiminutovce si sice týmy vytvořily ještě několik šancí, ale diváci sledovali spíše šarvátky. Gól už žádný nepadl, zato rozhodčí udělil množství dvouminutových a dokonce i několik desetiminutových trestů. Branky: 31. Nevídal, 32. Fridrich, 38. Kuba - 35. Schuster. Třetiny: 0:0, 3:1, 0:0.
UH. OSTROH: Šurý (Valúch) - Frolek, Nevídal, Stašek, Kučera, Nikl, Bříštěla - Kuba, Barák, Průdek - Němec, Galuška, Zelinka - Ivan, Fridrich, Kundera (20. Tóth) - Pekár, Ťok.
UH. BROD: Oharek - Hlatký, Woska, Surý, Kubiš, Trněný, Měšťánek, Kovář - Gergela, Kotačka, Schuster - Obadal L., Obadal P., Šiller - Marušák, Kartusek, Kristýnek.