Derby plné vyloučených rozhodla oslabení

Uherské Hradiště, Uherský Ostroh, Uherský Brod Sport 06 / 12 / 2023

Hokejisté HC Spartak Uherský Brod prodlužují sérii porážek, v derby s Uherským Ostrohem padli počtvrté za sebou. To Uherské Hradiště zažilo po měsíci znovu pocit vítězství, když vyhrálo na ledě Brumova.

UH. BROD - Kroměříž 1:5

Broďané na lídra vtrhli jako velká voda, ale z úvodního tlaku nic nevytěžili. Hanáci se postupně dostali hry, branku Málka však výrazněji neohrozili. V 15. minutě naopak udeřil Spartak, když se parádně trefil Klusák. Domácí byli na koni, jenže ve druhé části dvakrát zamířili na trestnou lavici a favorit vyrovnal. Svěřenci kouče Zbyňka Kůdely měli rovněž dvě přesilové hry, jenže vedení si zpátky nevzali. O osudu zápasu tak nakonec rozhodl úvod třetího dějství, ve kterém Kroměříž dvěma slepenými góly během 20 sekund vzala soupeři vítr z plachet. Z tvrdého úderu se už domácí nevzpamatovali. Ještě naopak inkasovali dvakrát. Branka: Klusák. Třetiny 1:0, 0:1, 0:4.

UH. BROD: Málek - Kadlčík, Uhříček, Kollár, Tomek, Budil - Bujáček, Kočica, Peška, Vaněk, Stiksa, Kužílek, Bařinka, Šiller, Kotek, Klusák, Vaculín.

Brumov - UH. HRADIŠTĚ 0:3

Souboj nejslabších týmů soutěže vyzněl pro svěřence kouče Radka Uherka, hrdinou se stal brankář Patrik Jakubčík, který pochytal všechny střely soutěže. „Jeho spolehlivé zákroky nám zajistily vítězství,“ uvedl kouč Uherka. Jeho výběr se od začátku tlačil do koncovky, střílel z každé pozice, ale dlouho narážel na zeď jménem Čada. Gólmani zkrátka hráli dlouho prim. Kaňkou úvodní třetiny byl zákrok hostujícího Beneše, který po faulu kolenem zamířil v 17. minutě do kabiny. Pětiminutové oslabení ale jeho spoluhráči přežili a nakonec se ve 36. minutě ujali vedení, když Pavlůsek proměnil přesilovou hru. Těsné vedení slibovalo drama až do konce, což se naplnilo. Hosté však s přibývajícím časem převzali iniciativu, nutili soupeře faulovat a dvě z nabídnutých přesilových her využili k ukončení třízápasové série bez vítězství. Branky: Pavlůsek 2, Forman. Třetiny 0:0, 0:1, 0:2.

UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Tischer, Řezníček, Fridrich, Kopáč, Škubal, Pippal - Pavlůsek, Witoš, Skřivánek - Větříšek, Forman, Jelének - Beneš, Vogl, Petřík.

UH. HRADIŠTĚ - Blansko 2:6

Tischer a spol. rozjeté Blansko nezastavili. I když měli parádní start, nakonec odešli poraženi. Už ve 4. minutě otevřel skóre ranou od modré Kopáč, jenže vzápětí šli domácí do tří a favorit bleskurychle srovnal krok. Hradišťští se ale nenechali rozhodit, byli aktivnější, měli více šancí a v 19. minutě si po zásluze vzali vedení zpět, když Šenka překonal Bezděk.

Tím se však gólový účet domácích uzavřel. Blansko totiž ve druhé části převzalo otěže, rychle srovnalo a v polovině zápasu dvěma slepenými góly během 69 sekund nasadilo k rozhodujícímu trháku. Potrestalo přitom soupeřovo laxní bránění hráčů před brankovištěm. Ani za stavu 2:4 domácí ještě nesložili zbraně, ale vylámali si zuby na brankáři Šenkovi. Ve 45. minutě navíc hosté náskok zvýšili. Když pak svěřenci trenéra Uherka neproměnili ani tři po sobě jdoucí přesilové hry, všechny body zamířily do údolí řeky Svitavy. Branky: Kopáč, Bezděk. Třetiny 2:1, 0:3, 0:2.

UH. HRADIŠTĚ: Jakubčík - Tischer, Řezníček, Fridrich, Kopáč, Pippal, Škubal - Pavlůsek, Witoš, Skřivánek - Větříšek, Forman, Bezděk - Jelének, Vogl, Beneš - Petřík.

UH. BROD - UH. OSTROH 4:7

Fanoušci se nenudili, derby nabídlo 11 gólů a 18 vyloučených (7:11). Z vítězství se nakonec radovali Ostrožané, kteří se hned třikrát prosadili v oslabení!

Dveře na trestné lavici se od začátky netrhly, první trest padl ve 4. minutě. Jenže domácí z přesilovky nic nevytěžili a naopak po brejku inkasovali, když se trefil Stránský. Hostující útočník vzápětí zvýšil na 0:2, když na něj zcela zapomněla domácí obrana. Spartak využil až třetí přesilovku, Zollpriestera propálil ranou z mezikruží Kočica. V další početní výhodě ale opět inkasoval, Málka po samostatném úniku překonal Pe. Flora. Za 41 sekund ještě zvýšil Mika. Tečku za první částí ale udělal Bujáček, který našel skulinku mezi brankářovými betony a tyčkou. Ve druhé části se více vylučovalo, než hrálo, takže diváci viděli jediný gól, o který se postaral v přesilovce L. Galuška. Obrazy hry se nezměnil ani v poslední části, kdy se opět hrálo častěji v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Domácí sice snížili na 3:5, ale jejich naději na bodový zisk soupeř rázně sfoukl dvěma góly. „Celý zápas jsme měli pod kontrolou, kluci se nenechali vyprovokovat k oplácení a minimalizovali zbytečné fauly. Vysoký standard odvedl gólman,“ zhodnotil vítězné derby Roman Uhříček, kouč Uherského Ostrohu. Branky: Kočica, Bujáček, Kotek, Řehoř - Stránský 2, Mika 2, Pe. Flora, L. Galuška, Pa. Flora. Třetiny 2:4, 0:1, 2:2.

UH. BROD: Málek - Uhříček, Kollár, Tomek, Koníček, Kadlčík, Budil - Klusák, Bařinka, Kočica, Kotek, Šiller, Peška, Vaculín, Řehoř, Kužílek, Vaněk, Mikulec, Bujáček, Stiksa.

UH. OSTROH: Zollpriester - Vaněk, L. Zalubil, Stuchlík, Andrýsek, Man, Rusňák, Kukuliš - Červenka, V. Galuška, Mika, L. Galuška, Pa. Flora, Fuga, Stránský, Rauš, Pe. Flora, J. Zalubil.