Derby pro Brod, řádili Heča s Šillerem

Slovácko Sport 23 / 05 / 2014

Inlinisté Uherského Brodu Reflexu vrátili úvodní porážku

Extraligoví inlinisté IHC Uherský Brod do puntíku vrátili rivalovi z Uherského Hradiště porážku z úvodního měření sil. Reflex odjel od Olšavy s přídělem 5:10, když o jejich porážce rozhodla druhá polovina zápasu, kterou domácí vyhráli o čtyři branky. Heča a spol. vzápětí porazili i Brno a poskočili na třetí příčku.
Uh. Brod - Uh. Hradiště 10:5
Dvě čtvrtiny se hrál v Uherském Brodě inline jako řemen, ani jeden z týmů si nedaroval metr prostoru a překonávali se brankáři. A tak v polovině zápasu svítil na ukazateli skóre stav 3:2, který sliboval dramatickou koncovku. Jenže Broďané měli raketový start do třetí části, během 91 sekund dvakrát skórovali a čtvrtinu nakonec vyhráli 4:1. Reflex sice ještě nesložil zbraně, na začátku posledního dějství zásluhou Kovaříka snížil na rozdíl dvou gólů, ale víc už jim soupeř nedovolil. Odpor rivala Broďané zlomili třemi brankami během dvou minut! Branky: Heča 3, Šiller 3, T. Pavlůsek, D. Pavlůsek, Vaněk, Kotačka - Piluša 2, Nesrsta 2, Kovařík. Čtvrtiny 2:1, 1:1, 4:1, 3:2.
UH. BROD: Ondrejka (Šlapák) - J. Vaněk, Kubiš, Surý, Mrázik, P. Vaněk - D. Pavlůsek, Šiller, Kotačka, Heča, T. Pavlůsek.
UH. HRADIŠTĚ: Zavadil (Šivel) - Valenta, Popelka, Nesrsta, Piluša, Červenka, Karafiát, Pospíšil, Mika, Oharek, Kovařík.
Uh. Brod - Brno 9:7
Inlinisté Uherského Brodu dvě čtvrtiny soupeře ždímali jako citrón a v přímém souboji o třetí místo měli jasně navrch. Ve 21. minutě zvyšoval Šiller už na 6:0! Za rozhodnutého stavu však domácí nepochopitelně polevili a zápas dohráli v lehkovážném duchu, čehož vyslanci z moravské metropole využili ke zkorigování skóre na přijatelnou porážku. Poslední čtvrtinu domácí Broďané prohráli 3:6! Branky: T. Pavlůsek 2, Mrázik 2, Surý, Doležálek, Šiller, D. Pavlůsek, Heča. Čtvrtiny 2:0, 4:1, 0:0, 3:6.
UH. BROD: Ondřejka (Šlapák) - J. Vaněk, Polášek, Surý, Mrázik, Kotačka, P. Vaněk - D. Pavlůsek, Šiller, Heča, T. Pavlůsek, Doležálek.
1. Olomouc    5    0    0    0    40:19    15
2. Devils Zlín    4    1    0    1    42:29    14
3. Uh. Brod    3    0    0    3    33:38    9
4. Brno    2    0    0    3    34:32    6
5. Uh. Hradiště    1    0    0    4    32:44    3
6. Přerov    0    0    1    4    27:46    1