Derby pro Hluk

Slovácko Sport 25 / 08 / 2010

Val. Klobouky - O. N.Ves 1:0 (0:0)
Ani jeden z celků se zatím v nové sezoně z vítězství neradoval, v první půli byla větší snaha po vítězství na straně domácích. Kloboučtí měli více ze hry a trvale se usadili na polovině hostí. Po přestávce se hra vyrovnala a hosté měli dvě příležitosti: v 52. min. nebezpečně střílel Pokorný M. a v 54. min. hlavou z blízka přestřelil branku Pavlas. O dvě minuty později se prosadil domácí Tománek, který svou samostatnou akci úspěšně zakončil. Hosté se v závěru snažili o vyrovnání ale míč z přímého kopu skončil jen těsně vedle. Rozhodčí B. Konečný, 250 diváků
O.N.Ves: Hájek - Slezák, Chrástek, Pokorný L., Šálek, Pavlas, Jurásek, Máčala, Galuška, Pokorný M., Straka. Střídali: Bouchal, Čápek

Hluk - Dol. Němčí 3:1 (3:1)
 Po roční odmlce se na sousedské derby dostavilo více jak 500 diváků a ti v první půli viděli velmi zajímavé a dramatické utkání. Z počátku měli dobré šance Jurásek na straně domácích a Poruban u hostí. Ve 20. min. nebezpečně vystřelil O. Machala, který odražený míč od golmana sám pohotově usměrnil do dolněmčanské sítě. O dvě minuty později faulovala hostující obrana Juráska a z pokutového kopu opět O. Machala navýšil na 2:0. Hosté se ale rychle dostali zpět do hry po přímém kopu se z úhlu prosadil Skopal a ukázkovou střelou vymetl šibenici. Hra se od tohoto momentu vyrovnala, aby od 30. minuty se začali opět více prosazovat domácí, nebezpečně vystřelil Hanák, na straně druhé prověřil pozornost golmana Fojtíka Poruban. Ve 44. min. Hanák po křídle potáhl míč a z jeho zpětné přihrávky se prosadil Martin Zalubil 3:1. Po přestávce nejprve zahrozili domácí O. Machalou, vzápětí hosté mohli snížit Porubanem. Hosté se začali více tlačit do útoku, ale v jejich rozletu je přibrzdilo vyloučené Pochylého v 62. min. Rozhodčí Bartoň, 500 diváků
Hluk: Fojtík - Machala A., Machala J., Botek, Zalubil M., Zalubil Martin, Machala O., Minařík, Radoch, Šimčík, Jurásek. Střídání: Hanák,
Dol. Němčí:  Kadlček R. - Šmehlík, Zimčík R., Zimčík M., Krchňaček P., Poruban, Bída, Stojaspal T., Cmol, Pikner, Skopal. Střídali: Pochyl

Chropyně - Vigantice 0:1 (0:0), Slušovice - FC Vsetín 0:0, Holešov - Provodov 0:0, 1.Valašský FC - Kateřince 1:4 (0:1), Vel.Karlovice - Spytihněv 3:3 (3:1), Morkovice - Luhačovice 4:1 (1:1)