Derby pro Kunovice

Sport 12 / 04 / 2011

Vlčnov-Bánov byl favoritovi důstojným soupeřem

Atraktivní zápas se hrál v neděli navečer v Kunovicích, kde domácí házenkářky hostily Vlčnov-Bánov. Derby pro sebe nakonec rozhodly domácí. Druholigové béčko Veselí ovládlo duel s Karvinou.
Kunovice - Vlčnov-Bánov 33:24 (19:13)
Derby začalo kvůli utkání dorotenek, které mu předcházelo, s třičtvrtěhodinovým zpožděním. V úvodní dvacetiminutovce viděli diváci vyrovnaný zápas, po které následovala smršť domácích, které si vypracovaly šestibrankový náskok. Ve druhé půli se zápas odehrával jako podle kopíráku. Dvacet minut byly hostující hráčky vyrovnaným soupeřem, ale pak doplatily na nulovou rezervu na lavičce a prohrály o osm branek.
Trenérka Kunovic Věra Tománková nebyla přes výhru příliš spokojena. „Hráčky svou nedisciplínovaností umožnily Bánovu být dlouho vyrovnaným soupeřem.“ Zato Radmil Schneider, kouč hostů, byl relativně spokojen. „S výkonem děvčat jsem spokojen. Škoda jen, že nám v útoku nevycházely signály, ze kterých soupeř těžil protiútoky. “
Kunovice: Rajnohová - Hrabalová 4, Dedková, Hastíková 2, Gálová 3, Sklenářová 2, Beranová 4, Horáková 5, Kosinková 3, Křeháčková, Kudrová, Štěrbová 8, Pavlíčková 2.
Vlčnov-Bánov: Polášková - Uherková, Solařová, Čumíčková, Sotaková 6, Frontová M. 3, Frontová V. 9/2, Bártová 6/1.
Sedmičky: 7/3:4/3. Vyloučení: 4:7. ČK: Frontová M. za 3. vyl. Rozhodčí: Bašátek, Novotný. Diváci: 100.
Veselí B - Karviná 27:26 (14:13)
Domácí měly od počátku utkání mírně navrch a neustále vedly. Krátce před koncem zápasu však udělaly sérii chyb a Karviná srovnala. O vítězství Veselí rozhodla v posledních sekundách Jurasová.
Veselí B: Nejezchlebová, Benedíková - Kratochvílová 11/7, Ježková, Jandásková 4, Jurasová 1, Glozová 4, Bílková, Jagošová 3, Vinklárková 4/1, Doležalová, Furyová, Korniichuk. Sedmičky: 8/8:5/5. Vyloučení: 3:2. Rozhodčí: Bujnoch, Rajnoha. Diváci: 80.