Derby řídily Štěrbová se Sklenářovou

Kunovice Sport 20 / 09 / 2010

Druholigové házenkářky Kunovic na prahu nové sezony nezaváhaly, derby se zálohou interligového Veselí nad Moravou proměnily v jednoznačnou záležitost. Rivalkám uštědřily porážku o sedm gólů. Famózní partii odehrály Štěrbová se Sklenářovou, autorky 22 branek.
Kunovice - Veselí B 31:24 (16:9)
Kunovjanky od prvních minut neponechaly nic náhodě, soupeřky převyšovaly ve všech herních činnostech, a tak zaplněná hala bouřila nadšením. Když Štěrbová a spol. v 11. minutě vedly 7:1, osud Veselanek byl de facto zpečetěn. „Očekávala jsem daleko vyrovnanější průběh. I když je pravdou, že trenérka Věra Tománková, která na veselské lavičce ještě před dvěma lety působila, stanovila výbornou taktiku,“ říká Renata Burďáková, šéfka kunovického klubu. Domácí hráčky držely na uzdě hlavně spojku Kratochvílovou, která figuruje na interligové soupisce. Povolily jí pouhé čtyři góly. Už do přestávky si tudíž Kunovice vypracovaly sedmibrankový náskok, který po ní ještě navýšily.
Třikrát měly dokonce k dobru deset gólů, když byly k neudržení Štěrbová se Sklenářovou, které dohromady do veselské sítě nasázely 22 branek. „Za jasného vedení však holky polevily v koncentraci, obrana už nebyla tak precizní a soupeřky snížily,“ poznamenala Burďáková.
Sedmičky 5:4, vyloučení 3:2. ČK: Benedíková (Veselí), 163 diváků.
KUNOVICE: M. Pavlíčková, Rajnohová - Burďáková, Hrabalová 2, Hastíková, Sklenářová 10, Křivová, Horáková 1, Kosinková, Štěrbová 12, K. Pavlíčková 3, Velanová 3.
VESELÍ: Nejezchlebová, Benedíková - Romanová 4/2, Kratochvílová 4, Ježková 1, Jandásková 1, Jurasová 2, E. Jagošová, Bílková, L. Jagošová 1/1, Vinklárková 10/1, Glozová 1, Furyová.