Derby rozhodl nejlepší hráč Kolínek

Nezdenice Sport 21 / 08 / 2020

O premiéru nového ročníku Okresního přeboru Jarošovského pivovaru se postaralo derby mezi fotbalisty TJ Sokol Nezdenice a SK Záhorovice. I když týmy za sebou měly dlouhou koronavirovou přestávku, jejich výkon určitě potěšil 220 fanoušků. Tři body totiž zůstaly u Olšavy.

NEZDENICE - ZÁHOROVICE 3:1

Od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího Jiřího Němce se hrál oboustranně útočný a důrazný fotbal se snahou o zakončení. To se povedlo až domácímu Coufalíkovi, ve 32. minutě po manévru před brankou soupeře. Gól byl signálem k ještě většímu zvýšení aktivity a následně i agresivity mužstev, z čehož vyplynula řada faulů na obou stranách a dvě červené karty. Domácí Zýka si ji prohlédl za kopnutí soupeře zezadu v nepřerušené hře, hostující Kročil za zmaření vyložené šance za pomoci faulu. Po přestávce už se hra zklidnila. Nezdeničtí dvěma trefami derby rozhodli. Konečný výsledek korigoval v 82. minutě Krč povedenou střelou z trestného kopu.

Branky: 32. Coufalík, 67. Kolínek, 73. Přecechtěl - 81. Krč, žluté karty: Kociňák, Vaculín - Kročil, Krč, Surý, Šust, červené karty:  43. Zýka - 40. Kročil, 220 diváků, rozhodčí Němec - Obdržálek, Jurčík. Poločas 1:0.

NEZDENICE: Vaculík - Zýka, Koželuha, Kociňák, Martin Kolínek, Marek Kolínek, Šašinka, Pavlis (70. Hasoň), Coufalík, Bartoš (80. Uličník), Přecechtěl (80. Mahdalík)

ZÁHOROVICE: Janíček, Šust, Klesnil, Krč, Varga, Gazdík, Holík, Dvořák (46. Pokorný, 59. Chytrý), Struhelka (70. Ondrušek), Surý, Kročil.

Hlasy trenérů:

Libor Kolínek, trenér Nezdenic

Bylo to klasické derby, byli jsme fotbalovější, což bylo na hřišti vidět. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. I přes dlouhou přestávku se kluci dobře ukázali, předvedli solidní hru.

Miroslav Andrlík, trenér Záhorovic

Vyrovnané derby se šťastnějším koncem pro domácí, které jsme v určitých pasážích zápasu nepřehráli. Ve druhém poločase jsme pak dvakrát inkasovali a bohužel odjíždíme s prázdnou.

Nejlepší hráči: Martin Kolínek - Adam Struhelka