Derby rozhodl v čase 59:59 důrazný David Šrenk

Slovácko Sport 04 / 12 / 2014

Hokejisté Uh. Hradiště porazili i Uherský Brod a stoupají vzhůru

Hokejisté HC Uherské Hradiště nabírají svěží vítr do plachet. V derby si vyšlápli na rivala z Uherského Brodu a prodloužili sérii neporazitelnosti na tři zápasy. Krajské lize i nadále vládne Uh. Ostroh, byť se vrátil s nepořízenou ze Šumperku.
Uh. Hradiště - Uh. Brod 4:3
Kdo si nechal derby uniknout, může litovat. Servírovalo se totiž menu ostré jako břitva a dramatické až do poslední sekundy, která nakonec rozhodla o vítězství Uherského Hradiště.
Zápas zpočátku připomínal houpačku, šance se střídaly na obou stranách, ale pro střelecké chutě útočníků neměli pochopení brankáři - Oharek na jedné a Málek na druhé straně. Až v 18. minutě napřáhl Lašák a domácí lavička explodovala nadšením. Ještě lepší náladu měla 12 sekund před první sirénou, kdy se po souhře celého prvního útoku trefil Burša. Broďané ve druhé části přidali, tlačili se před Oharka a zaslouženě snížili. V polovině zápasu měli domácí čtyřminutovou přesilovku 5 na 4. I když se Málek ocitl v ohni střel, nekapituloval. Třetí gól Kašného boys přišel až v čase 39:59. Lažek, který zrovna naskočil z trestné lavice, ujížděl s Buršou sám na Málka a pohotovou střelou mezi betony uzavřel účet druhé části. To už na střídačce chyběl Kršjak, který dostal trest do konce zápasu za vyprovokování bitky shozením rukavic.
Hosté však nerezignovali, ostatně otáčet zápasy v posledních třetinách je jejich specialita. A hned ve 42. minutě zařídil kontaktní gól Gergela, kterému zpoza branka nabil Šiller. Broďané i nadále přikládali pod kotel a v jedné z přesilových her se dočkali vyrovnání. Hosté měli v 54. minutě výhodu přesilovky, ale Hradišťští s vypětím všech sil oslabení přežili a v samotném závěru udeřili. Když dostali v 58. minutě výhodu přesilovky, kouč Kašný si vzal oddechový čas, aby jim udělil jasné instrukce na smrtící úder bez možnosti odpovědi soupeři. A jeho plány vyšly dokonale. V čase 59:59 doslova dotlačil puk za Málkova záda Šrenk. Branky: Lažek 2, Burša, Šrenk, 400 diváků. Třetiny 2:0, 1:1, 1:2.
UH. HRADIŠTĚ: Oharek - Stašek, Foltýn, Rozhon, Kršjak, Fuksa, Lažek, Dobeš, Bednařík - Burša, Kotačka, Horehleď - Schuster, Fridrich, Ondra - Haničinec, Šrenk, Lašák.
UH. BROD: Málek - Kubiš, Pšeja, Surý, Woska, Peterka, Kojecký, Adami - Novák, Okénka, Nesrsta - Obadal, Gergela, Šiller - Smetana, Holík, Doležálek - Bujáček.
Šumperk - Uh. Ostroh 6:5 na sn.
Lídr soutěže rozehrál utkání na severu Moravy parádně. V průběhu druhé třetiny se dostal do tříbrankového vedení a snad pod dojmem, že už to nějak dohraje, málem zaplakal nad výdělkem. Domácí se totiž dvěma slepenými góly dostali do hry. Když hned v úvodu třetí třetiny domácí vyrovnali, byl jich rázem plný led. Mladíci dobře bruslili a dostali tak Ostrožany pod tlak. Jejich nadšení sice dokázal zchladit Antonovič, který opět hostům vrátil vedení. Jenomže domácí se nepoložili a během minuty dokázali otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch tak, že se poprvé v zápase ujali vedení.
Hosté ale nesložili zbraně. I přesto, že byli pod tlakem, k útoku zavelel zkušený Antonovič, který v 56. minutě vyrovnal na 5:5. Do závěrečné sirény už žádná branky nepadla, a tak se muselo rozhodnout na nájezdy. Hned v prvním nájezdu rozezněl hostující Ťok tyčku. Rozhodnutí padlo ve třetí sérii, kdy puk prošel ostrožskému gólmanovi mezi betony. Pro hokejisty Uherského Ostrohu to už byly nájezdy počtvrté v řadě. Jejich bilance je 2:2. Branky: Antonovič 2, Vaněček, Flora, Hrbatý. Třetiny 0:1, 2:2, 3:2, nájezdy 1:0.
Uh. Ostroh: Vlachynský - Sasín, Vaneček, Nevídal, Flora, Bachan, Záhradný - Antonovič, Flora, Hrbatý - Ťok, Větříšek, Beneš - L. Galuška, V. Galuška, Lenkovič - Šlapák
Uh. Brod B - Šternberk 3:7
Mladíci Uherského Brodu drželi s předposledním Šternberkem krok pouze první třetinu. Po přestávce inkasovali tři slepené góly a z jejich výkonu se vytratila šťáva. „Kluci už na ledě nenechali maximum, pozdě se vraceli do obrany,“ uvedl František Vaněk, kouč Uh. Brodu. Branky: O. Chovanec, Ondráček, Ďurica. Třetiny 2:1, 0:3, 1:3.
UH. BROD B: D. Chovanec - Ďurica, Adami, Vyoral, Šobáň, Mravko - Pavlůsek, Ondráček, Fládr - Hladiš, Klusák, Hlavica - Bujáček, Vaněk, O. Chovanec - Gahura, Bařinka.

autor: ceh, hol, sal