Derby rozhodla už první třetina

Sport 17 / 01 / 2011

Hokejisté Uh. Ostrohu i Uh. Brodu směřují do play-off

Už jen čtyři kola zbývají do skončení dlouhodobé části Krajské ligy Zlínského kraje a regionální týmy se snaží vybojovat jistotu postupu do play-off.
Uh. Brod - Uh. Ostroh 3:6 (0:3, 2:3, 1:0)
Derby poznamenala neúčast brodské brankářské jedničky Málka, který onemocněl. Ostrožané, kteří před zápasem dávali jen složitě sestavu do kupy, tak dostali vítr do plachet a hned v úvodní třetině získali tříbrankový náskok. Když se pak domácím podařilo snížit, Ostroh vzápětí kontroval a neustále si udržoval dostatečný odstup. Závěr utkání si hosté zkušeně pohlídali a připsal si do tabulky důležité tři body. Branky: Surý, Kubiš, Krucký - Barák 2, Němčický 2, Frolek, Zalubil.
UH. BROD: Struhelka (21. Vilímek) - Surý, Rajnoha, Kojecký (41. Kovář), Doležálek, Woska, Malíček - Vančura, Suhrada, Kubiš - P. Obadal, L. Obadal, Šiller - Krucký, Bujáček, Bršlica.
UH. OSTROH: Valúch - Frolek, Šudřich, Horsák, Nevídal, Klauda, Rozhon - Němčický, Barák, Penák - Uherek, Zalubil, Slaný - Schuster, Ťok, Kartusek - Jurča.
Uh. Brod - Mor. Budějovice 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)
Broďané doplnili před zápasem svou soupisku o dva zkušené hráče, odchovance Heču a o útočníka Škorce a bylo na nich vidět, že chtějí odčinit neúspěch z derby s Ostrohem. „Věděli jsme, že soupeř má svou kvalitu, ale věřili jsme, že jej při plném nasazení můžeme porazit,“ uvedl trenér Brodu Viktor Hlobil. Skóre otevřel sice až v 19. minutě Bujáček, ale pak se domácí kanonýři rozstříleli naplno a poslali Brod do vedení 4:0. Za tohoto stavu se podařilo Budějovicím snížit na 4:1 a vzápětí i na 4:2. Když se pak v úvodu třetí třetiny dostali hosté ke snížení na 4:3, začalo se rodit drama. To však nepřipustily obě nové posily, které nahrály Šillerovi na rozhodující branku. V závěrečné pětiminutovce již Brod hosty k ničemu vážnějšímu nepustil. Branky: 19. Bršlica (Dovrtěl, Bršlica), 23. Šiller (L. Obadal), 25. Surý (Vančura, Suhrada), 27. Surý (Suhrada, Kubiš), 55. Šiller (Heča, Škorec).
UH. BROD: Vilímek - Surý, Rajnoha, Heča, Uhříček, Kojecký, Malíček, Woska - Vančura, Suhrada, Kubiš - Škorec, L. Obadal, Šiller - Bršlica, Bujáček, Dovrtěl