Derby se Zlínem je tady

Derby se Zlínem je tady
Foto: Martin Otto  /  Bude se Slovácko radovat i po derby se Zlínem?
Uherské Hradiště Sport 09 / 09 / 2021

Po zběsilém úvodu sezóny, kdy Slovácko honilo vedle ligy i kvalifikaci do Evropské konferenční ligy, byla reprezentační přestávka prvním momentem na zvolnění, a tak je čas na ohlédnutí za startem do sezóny.

"Měl jsem obavy, co s námi udělá vyřazení z Evropy. Zklamaní jsme byli všichni, protože herně jsme na Plovdiv měli, ale penalty jsou vždycky loterie. Úvod sezony jsme ale zvládli výborně," pochvaloval si třináct získaných bodů sportovní ředitel Veliče Šumulikoski, který se ale nezastavil ani o pauze. Uzavíralo se totiž přestupové okno. "Chtěli jsme posílit útok a v poslední chvíli to vypadalo na hostování s opcí. Nakonec jsme ale usoudili, že hostování máme v týmu už dost, a v zimě budeme usilovat o trvalý příchod. Je to hráč s perspektivou a my se chceme už dívat směrem dopředu," neprozradil jméno šutéra "Šumi". Stejně tak byl tajemný i nad kroužením významného českého klubu a některých zahraničních kolem slováckých borců. 

V neděli večer Slovácko vzdorovalo úřadujícímu mistru v pražském Edenu, ale při nočním návratu z utkání na Slavii už určitě začali všichni přemýšlet nad daším duelem. V sobotu v 16.00 jej totiž bude doma čekat Zlín. A to je derby jako řemen. "V takových zápasech není ani důležité, jestli soupeře vede zkušený trenér, nebo nováček a jestli v předchozích zápasech mělo šňůru vítěznou, či se vypořádávalo s porážkami. Prostě derby má svá pravidla," odmítl roli favorita sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski. Hlavně by si přál, aby konečně přišel plný dům. "Čekal jsem víc. Rok a půl hrajeme dobrý fotbal v horní polovině tabulky. Nakoukli jsme do Evropy, a přesto se to na návštěvnosti moc nepromítlo. Doufám, že si fanoušci za období lockdownu nezvykli hledět na fotbal v televizi a aspoň pět tisíc jich dorazí," zve příznivce modrobílých do ochozů Šumulikoski.

Na atmosféru vroucích kotlů se těší i Ondřej Šašinka, který má zkušenosti ze slezských derby. "Tam už týden dopředu visely blízko stadionu různé transparenty s hecovačkama. Někdy i hodně peprnýma," smál se při vzpomínce na zápasy Baníku s Opavou mladý útočník. "Samotný zápas pak byl neskutečný zážitek, protože plné byly oba kotle a bylo to hodně vyhecované. Hrál jsem ale už i derby Slovácka se Zlínem. Doma jsme vyhráli 1:0 a atmosféra byla také skvělá."

Vstupenky na zápas podzimu si můžete koupit už nyní i z pohodlí domova v síti Ticket Portal anebo přímo na www.fcslovacko.cz. A neváhejte, mizí totiž docela rychle.

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace