Derby vyznělo jasně pro Reflex

Slovácko Sport 09 / 05 / 2014

Uherskobrodský Milan Šiller pěti góly skalpoval Přerov

I když inlinehokejisté IHC Reflex Uherské Hradiště i IHC Uherský Brod si na úvod extraligových bojů připsali ze tří pokusů jediné vítězství, o chlup spokojenější jsou asi borci od řeky Moravy. Tři body totiž urvali ze vzájemného souboje, když rivala deklasovali 9:3.
Uh. Brod - Přerov 7:6
Největší hvězdou úvodního zápasu sezony se stal slovenský reprezentant v brodském dresu Milan Šiller, který soupeři nasázel 5 gólů! Přerovští sice bojovali až do posledních vteřin a nebyli daleko od bodového zisku, ale jejich naděje spláchl výborný gólman Ondřejka. Branky: Šiller 5, Kubiš, D. Pavlůsek. Čtvrtiny 1:2, 2:0, 2:2, 2:2.
Uh. Brod - Olomouc 2:5
I když Hanáci mají tým plný profesionálních inlinehokejistů, což je předurčovala k vysoké výhře, v polovině zápasu byli Broďané o krok vpředu (2:1). Mladý gólman Šlapák podal vynikající výkon a dlouho odolával tlaku, střelám a nájezdům soupeře. Olomouc však nakonec s pomocí přesilových her získala očekávané tři body. Branky: T. Pavlůsek, Smetana. Čtvrtiny 0:1, 2:0, 0:2, 0:2.
Zlín - Uh. Hradiště 8:6
Reflex měl parádní start, když ve 49. sekundě využil přesilovou hru Mika. Jenže ještě do první sirény domácí skóre otočili a už soupeře do vedení nepustili. Hradišťští však s favoritem určitě nesehráli špatnou partii. Třebaže na začátku poslední části prohrávali 3:7, ještě zabrali a uhráli důstojný výsledek. Branky: Mika 3, Piluša 2, Karafiát. Čtvrtiny 2:1, 1:0, 2:1, 3:4).
Uh. Hradiště - Olomouc 4:7
Zápas zpočátku připomínal houpačku, první čtvrtinu vyhráli Hanáci 2:0, druhou stejným poměrem domácí a začínalo se od nuly. Ještě ve 30. minutě byl stav 3:3, jenže pak už až na jednu výjimku pálili do černého pouze olomoučtí Orli. Rozhodující úder zosnovali na konci třetí části, kdy během necelých pěti minut skórovali třikrát. Branky: Mika, Piluša, Kovařík, Karafiát. Čtvrtiny 0:2, 2:0, 1:2, 1:3.
Uh. Hradiště - Uh. Brod 9:3
Když Reflex vedl ve 28. minutě 6:0 (!), nebylo co řešit. Domácí měli do zápasu start z říše snů, když za 154 sekund vedli 2:0 a hra Uherského Brodu se sesypala jako domeček z karet. Hosté se probudili až po půltuctu branek ve vlastní síti a odpověděli třemi góly během tří minut. Jenže poslední slovo, a hned třikrát, měli domácí. Branky: Popelka 2, Piluša 2, Gartner 2, Karafiát, Kovařík, Valenta - J. Vaněk, Haring, Doležálek.
UH. HRADIŠTĚ: Černocký - Valenta, Popelka, Sakrajda, Piluša, Oharek, Mika, Karafiát, Kovařík, Gartner.
UH. BROD: Ondřejka - P. Vaněk, Kubiš, Surý, Kotačka, Šiller, Růžička, Doležálek, Pavlůsek, J. Vaněk, Heča, Haring.