Derniéru zvládli, zakotvili šestí

Uherský Brod Sport 16 / 03 / 2011

Basketbalisté Brodu zapomínali na obranu

Druholigoví basketbalisté Spartaku Uherský Brod si v letošní derniéře připsali do tabulky dvě očekávaná vítězství, která je v konečném účtování posunula na pátou příčku. Kaňkou na jinak povedené rozlúčce byla jen defenzivní činnost, která zejména proti poslední Mohelnici předvedla nevídané kousky...
Uh. Brod - Šumperk 95:74 (46:32)
Jelikož měly oba tábory zajištěnou druholigovou příslušnost i v příští sezoně, zápas postrádal patřičný náboj. A tak není divu, že se převážně útočilo, obrana výrazně pokulhávala... „Na startu jsme se ještě trápili, špatná obrana nás připravila o vedení už v první čtvrtině. V dalším průběhu však kluci přidali, zlepšili pohyb po hřišti a postupně si vypracovali až dvacetibodový náskok,“ uvedl Miroslav Mikel, trenér Uherského Brodu, který v závěru dal příležitost kompletní lavičce. I tak si Broďané bez větších problémů udrželi vybudovaný náskok. Body: Formánek 17, Dostál 16, Dvořák 16, Mrlík 14, Kaša 10, Mikel 9, Kryštof 4, Kratěna 4, Povolný 3, Novák 2.
Uh. Brod - Mohelnice 101:85 (53:45)
Souboj se sestupující Mohelnicí měl být jednoznačnou záležitostí, jenže Formánek a spol. pokračovali v mizerné obraně, která je výrazně brzdila v rozletu. A navíc se trenérovi Mikelovi rozpadla sobotní sestava. „Zranil si Jiří Kratěna, šetřil jsem Michala Dostála, který ještě stále nemá úplně doléčený kotník, a chyběli i kluci z béčka, kteří hráli důležitý zápas ve Slavičíně,“ vypočítal absence Mikel.
Broďané začali strašidelně, první čtvrtinu vyhráli 28:25 jen zásluhou přesné mušky Formánka, který si připsal čtyři trojky. A jelikož ani druhá část nepřinesla výrazné zlepšení defenzivní činnosti, Mikel hráčům promluvil do duše. „Na obranu se úplně vykašlali, dostat 45 bodů od Mohelnice, to je ostuda,“ nešetřil kritikou. Jeho slova zabrala, domácí přivřeli obranná vrátka a v sedmé minutě třetí desetiminutovky vedli 79:59, což byl pro trenéra signál dát znovu šanci lavičce. „Výbornou partii sehráli Kamil Dvořák a Jakub Kaša,“ pochválil Mikel. Body: Kaša 30, Mrlík 20, Formánek 19, Dvořák 12, Mikel 7, Dorazil 6, Novák 3, Povolný 2, Kryštof 2.