Děti předčily dospělé

Uherské Hradiště Sport 11 / 09 / 2014

Vítězstvím Jiřího Hradila (na snímku) z Force KCK Zlín skončil 6. ročník závodu horských kol MTB Cross country, který se tradičně jel v ulicích Uh. Hradiště. S odstupem více než půl minuty dojel druhý morkovický Žák. V ženách zvítězila Lucie Javorová z Kašavy.
Organizátoři naplnili deset ze třinácti vypsaných kategorií, na startu totiž chyběly starší kategorie cyklistů. „Věříme, že příště závody přilákají více dospěláků. Ale zase nás potěšila vysoká účast dětí,“ svěřil se Květoslav Tichavský, starosta pořádajícího Uherského Hradiště.
Jestliže děti jely okruh dlouhý 2,4 nebo 3,2 kilometru, junioři 3,6 nebo 5,4, na bikery v hlavní kategorii Elite čekal hodinový závod po okruhu dlouhém 4,4 kilometru, který je zavedl i na obávané mařatické schody.
Závod nakonec dojelo 179 cyklistů. V  kategorii Elite se radoval zlínský Hradil, který si tak z Uh. Hradiště odvezl kromě poháru i prémii 3 tisíce. Nejrychlejší pětice dohromady „rozbila“ sedmitisícový bank. V ženách si nejlepší tři rozdělily dva tisíce.
Domácím závodníkům se nejvíce vedlo v nejmladších kategoriích. Kompletní výsledky na www.mtbikers.cz