Discgolf: Lukáš Filandr zabral ve finále

Uherské Hradiště Sport 01 / 03 / 2012

Úvodní podnik premiérového ročníku Slovácké discgolfové túry o Pohár starosty města Uh. Hradiště se stal kořistí Lukáše Filandra z Prahy, který na „devítijamkovém hřišti“ v Kunovském lese stanovil rekord. Jeho nástrahami totiž prošel se čtyřmi hody pod par. Nejlepším z domácích byl osmnáctý Ivo Vojtík.
Slovácká tour představuje sérii čtyř jednodenních klání, která jsou zařazena do turnajů České discgolfové ligy, kategorie C. A proto do Uh. Hradiště zamířilo třiadvacet hráčů ze všech koutů republiky. „Systém turnaje je jednoduchý. Po třech kolečkách na devíti jamkách postoupila nejlepší pětice do finále, kde se hrálo už jen na šest, ale prodloužených jamek, aby byl prostor pro zvraty. Body dosažené v základní tříkolové části si totiž finalisté nechávají,“ uvedl Přemysl Novák, ředitel turnaje.
Z vítězství se nakonec radoval jedenatřicetiletý Lukáš Filandr z Prahy, který každé kolo zakončil pod par - 23, 24, 26 (všech devět jamek má par 3 - pozn. autora). Ještě lepší bilanci měl bratislavský Martin Krička (24, 25, 23), ale ve finále byl o dva hody horší, a tak skončil „až“ druhý. O body za třetí místo se podělili Martin Slížek (Praha) a Lukáš Grožaj (Bratislava). „Elitní pětku uzavřel věkem ještě junior Kryštof Novák,“ doplnil výčet nejlepších Novák.
Z domácích zástupců, kteří si přišli nevšední sport vyzkoušet, byl nejlepší Ivo Vojtík, který obsadil 18. místo. Nejlepšího výkonu dosáhl v prvním kole, které zahrál 6 hodů nad par. O bod zpět skončili Martin Pospěch a Martin Klega.
„Druhý turnaj je na programu 21. dubna, když už se doufám do hry zapojí i více místních, kteří to teď přišli jen omrknout. Možná je odradilo i počasí, na konci turnaje totiž někteří měli bahna až po kolena,“ říká s úsměvem Novák.