Divize: Vyhořeli v koncovce, zahodili i penaltu

Strání Sport 15 / 04 / 2022

Souboj namočených fotbalisté FC Strání i přes místy drtivou převahu nezvládli. I když po hodině hry šli do vedení, soupeř dvěma góly v závěru skóre otočil a urval veledůležité tři body. Kouč Juraj Bútora tak na premiérové soutěžní vítězství stále čeká.

STRÁNÍ - Holešov 1:2

Kdyby přitom Straňané vyhráli 6:1, nikdo by se vůbec nedivil. Vyložených šancí si totiž vypracovali na několik zápasů, jenže je spalovali jako na běžicím pásu. Palík dokonce v první půle zahodil pokutový kop.

Domácí si uvědomovali, že v sázce je „šest“ bodů. Když prohrají, mají soupeře na zádech, v opačném případě odskočí na rozdíl 7 bodů. A tak od začátku tvrdili muziku. Jenže v koncovce se trápili. Na Palíkův penaltový nezdar navázal Holík, který šel dvakrát prakticky sám na branku, ale pokaždé jen orazítkoval tyčku. Šikovný záložník se dočkal až v 59. minutě, kdy ukončil 352 minut trvající střelecký půst týmu. Gól Silnicu a spol. ještě více nakopl a pojistku měli na kopačkách postupně Spáčil, Leskovjan a Horňák, ale brankář Janalík doslova čaroval. A tak přišel trest. V 79. minutě hosté srovnali a za pět minut rozhodli o osudu zápasu. Šokované Strání už se na odpověď nezmohlo. Branka: Holík. Poločas 0:0.

STRÁNÍ: Pjajko - Řihák, Palík, Horňák, Jahoda (85. Bobčík) - Holík, Silnica, Leskovjan, Matúš, Spáčil (76. Sedláček) - Gago (66. Hruboš).