Prvoligoví fotbalisté Slovácka darovali ostravskému Baníku tři body vlastními chybami

Branky: 25. Neves, 43. Varadi, 68. Neuwirth - 2. Kuncl, 59. Fujerik
ŽK: Bolf, Neuwirth, Lukeš - Košút, Fujerik.
Rozhodčí: Zelinka - Marek, Santarius.
Diváci: 7168.
Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (90. Wojnar) - Vydra (90. Kraut), Varadi, Zeher (72. Greguš). Trenér: Koubek.
Slovácko: Filipko - Kuncl, Němčický (86. Cleber), Košút, Kubáň - Fujerik, Svízela (68. Randa), Kordula (80. Nestorovski), Perůtka, Valenta - Švancara. Trenér: Mazura.

Slovácko nastupovalo na Bazalech proti adeptovi na titul s jediným hrotem, touhou hrát brejkový fotbal a napravit výkon z posledního domácího zápasu proti Liberci. Opět se ale ukázala nevyrovnanost výkonů a zápas nakonec rozhodly chyby v defenzivě. Tým Josefa Mazury nemohl začít lépe a už ve druhé minutě se ujal vedení, které ale stačil ztratit už do poločasu. Zlepšený výkon Slovácka v druhém poločase přinesl vyrovnání, další defenzivní kiks je ale stejně rychle odvál. Přesto předvedený výkon opět přidal trochu optimismu do žil před klíčovými duely v boji o záchranu.

JAK ŠLY MINUTY:
2. Neuvěřitelný start do zápasu! Valentou zahraný rohový kop pokračoval prodloužením míče na zadní tyč, kde dostal trochu času Kuncl a otevřel skóre zápasu.
7. Prakticky stejnou příležitost měl po rohu domácí Zeher, jehož hlavičku vytáhl vynikajícím zákrokem Filipko.
14. Kuncl to zkoušel z dálky, ale míč zkrotil bez problému Baránek.
21. Nádherný míč našel v pokutovém území Petra Švancaru, hostující útočník se ale nakonec utopil ve vlastních kličkách.
25. Na 1:1 srovnal Neves, který po Ličkově rohu a Bolfově střele, kterou odrazila tyč, dokázal prostřelit zkoprnělou obranu hostí.
39. Valenta našel míčem za obranou málem nohu Perůtky, jenž se jej ve skluzu snažil dorazit.
44. Baník dokázal využít dalších zbytečných chyb v obraně hostí a po přesné Varadiho střele jim přibalil gól do šatny.
59. Slovácko nesložilo zbraně a zlepšená hra nesla ovoce. Kordula využil špatného odkopu brankáře Baránka, poslal míč dopředu Fujerikovi a ten už si v koncovce věděl rady. 2:2.
68. Remízový stav dlouho nevydržel. Po další hrubici v obraně poslal Neuwirth Baník znovu do vedení.
69. Švancara odmítl vyrovnání, udělal si obránce, ale střelu poslal těsně nad.
81. Znovu výtečný Filipko drží Slovácko nad vodou, tentokráte vytahoval Vydrovu střelu.

autor: STANISLAV HORÁK