Do čtvrtfinále ze třetího místa

Staré Město Sport 24 / 01 / 2012

Volejbalisty Starého Města čeká bitva s ČZÚ Praha

Ze třetího místa vstoupí do čtvrtfinálových bojů play-off prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město. Výhodnou pozici si zajistili v derniéře základní části, v níž na domácí palubovce zametli s jedenáctým Rakovníkem i se čtvrtým Kladnem a soupeřům jasně vzkázali, ať s nimi počítají…
Staré Město - Rakovník 3:0
I když kouč Petr Karabec nechal odpočívat zkušeného smečaře Ermana, za kterého nastoupil Maděra, a od poloviny úvodního setu střídal ústředního nahrávače Kamlera mladík Tomáš Nesrsta, domácí soupeře bez problému převálcovali.
Staroměstští měli od začátku výraznou převahu, soupeře přehrávali lepším servisem, výtečnými bloky a proměnili hned první setbol nechytatelným „hřebíkem“ Koláčka. Při výrazném vedení 13:5 ve druhé sadě ale domácí polevili a umožnili Rakovníku částečně držet krok. Závěrečný set byl dlouho vyrovnaný jen kvůli profesorské hře borců VSK. Až za stavu 18:18 po důrazné domluvě trenéra znovu zabrali a pětibodovou šňůrou rozhodli, když k nepřesnostem hostujících přihrávačů přispěl servisem Nesrsta. Sety 13, 18, 20.
Staré Město - Kladno 3:1
Třebaže Staroměstští už měli jistotu třetí příčky, chtěli soupeři oplatit porážku 1:3 z úvodního měření sil. A po vynikajícím představení cíl na chlup splnili. Úvodní set ukázal vyrovnanost obou soupeřů. Skóre se přelévalo na obě strany. V koncovce vedli Středočeši 24:22, ale domácí oba setboly odvrátili a pak ještě jeden za stavu 25:24. Sami ale proměnili hned první po útoku hostů do autu. Stejný průběh měl i druhý set, který nakonec skončil opačným výsledkem. Domácí měli setbol 24:23, ale následně zkazili servis a při hostujícím setbolu nepřihráli. Třetí set se rozhodl po prvním technickém time-outu. Borci ze Širůchu vedli 8:7 a pak po nepříjemném servisu Skyby ujeli až na 13:7. Další body přidali po výtečných blocích a ujali se vedení 2:1. Závěrečný set byl dlouho na vážkách. Hosté ještě vedli 16:15, ale nakonec rozhodla pestřejší hra borců ze Širůchu a především neprodyšné bloky. Sety 25, -24, 16, 21.
Čtvrtfinálovým soupeřem Karabcových boys bude ČZU Praha B. Série začíná v pátek 3. února.

autor: PETR STRAKA