Do Libora mám ještě daleko

Uherské Hradiště Sport 09 / 12 / 2015

To nejlepší si nechal Jaroslav Diviš na konec. Na hrotu útoku dal zapomenout na absenci nejlepšího střelce Libora Doška a dvěma brankami se mu vyrovnal v počtu letošních tref do černého. Do Libora mám ještě hodně daleko. Jsem ale rád, že když jsem na hrotu, tak mi to tam spadne, nějaký bod přivezeme nebo doma vyhrajeme. Dnes jsem obzvláště rád, protože jak doma se Slavií, tak v Olomouci to ono nebylo. Teď jsme zápas odbojovali jako jeden tým a zaslouženě bereme tři body.
Vaše druhá branka padla doslova z nemožného úhlu. To jste měl při zakončení hodně štěstí...
Ani jsem nevěděl, jak se ke mně míč dostal, a kluci se mi v kabině smáli, že jsem to trefil levou nohou jako hokejkou. Bylo to se štěstím, ale to člověk potřebuje.
Cítil jste se v útoku lépe než na kraji zálohy, kde nastupujete přece jen častěji?
Nemusím tam tolik bránit a vracet se do obrany. Zbývá mi tak více sil k ofenzívě. Cítil jsem se tam skutečně dobře. Už v první půli náběhy za obranu, vyšel mi i první gól, který sice nebyl z brejku, nastřelil jsem tyčku, šance... Ve druhé půli šance ještě za stavu 1:1, kdy jsem to chtěl dát na zadní a trefil jsem třicátou řadu na tribuně.
Nebyl ten dnešní zápas pro vás zralý na hattrick?
(smích) Aspoň ušetřím do kasy. Ještě si to nechávám... V pětašedesáté minutě jsem ale věřil, že ještě jeden dám. Hlavní je, že jsme vyhráli a zvládli zápas jako tým.
Před zápasem se spekulovalo o pozici trenéra. Hráli jste dnes i za něj?
To jsme neřešili. Trenér nás motivoval, celý týden jsme se upínali k zápasu. Nakonec jsme jej zvládli. Jak to mají s trenérem tam nahoře, to nevím. Závěr podzimu byl špatný. Nevyhrávali jsme. Teď jsme to zvládli.
V čem byl rozdíl v porovnání s předchozími zápasy, které se nevydařily?
V předchozích zápasech jsme se nedostávali tolik do šancí. Dnes jsme si tak zkomplikovali život a když jsme nevěděli, tak jsme míč nakopli. Před tím jsme chtěli kombinovat a po ztrátách chodila mužstva do brejků. Dnes jsme se zatáhli a do brejků chodili my.