Do play off ze čtvrté pozice

Staré Město Sport 27 / 01 / 2017

Bravo! Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město se vyrovnali s předsezónní ztrátou zkušeného tria Kment, Kamler, Zábranský a po rozpačitém začátku zakotvili po základní části na výborném čtvrtém místě, které jim zaručuje výhodu domácího prostředí ve čtvrtfinále play off o postup do extraligy.

STARÉ MĚSTO - České Budějovice B 2:3
I když domácí kouč Petr Karabec postrádal nemocného nejúdernějšího hráče Jiřího Adamce, s třetími Jihočechy odehráli vyrovnanou partii se smolným koncem.
Staroměstští po celý první set vedli o dva tři body, aby v koncovce od stavu 22:21 chybovali na příjmu i v útoku a následně si neporadili se servisem 206 cm vysokého univerzála Pochopa. Domácí vzápětí srovnali, když si udržovali až pětibodový náskok, ale ve třetím setu pro změnu vyhořeli. Po několika esech narostl náskok Jihočechů až na hrozivých 23:12 a bylo vymalováno.
I na prahu čtvrté sady domácí ztráceli (6:10), ale pak zabrali, srovnal a po sériích výborných servisů Motyčky a Skyby utekli na rozhodujících 18:13. Osmý tie-break sezony ale nezvládli, za stavu 6:6 zkolabovali na příjmu a zápas ztratili. Sety -22, 21, -14, 19, -9.

STARÉ MĚSTO - ČZU Praha B 3:0

Matematika byla jasná. Jestli domácí chtěli pomýšlet na elitní čtyřku, potřebovali nutně vyhrát a doufat v zaváhání pronásledovatelů.
A stalo se.
Mladý tým Pražanů s několika juniorskými reprezentanty a koučem Johnem na nahrávce hrál odvážně, domácím přidělával vrásky hlavně výborným servisem a tvrdým útokem, ale na vítězství to nestačilo.Borci VSK se s tím postupně popasovali a když ubránili Kopa, nejlepšího hráče soupeře, získali první set. Ve druhém se zbavil nervozity střídající smečař Kvapilík, který spolehlivě pokládal nahrávky Truonga. Maximum odvedl také nestárnoucí kouč Karabec a domácí dospěli k hladké výhře 3:0. Sety 21, 19, 21.
Staré Město tak obsadilo po základní části 4. místo a ve čtvrtfinále play off narazí na MFF Praha. Úvodní zápasy jsou na programu v pátek 3. a v sobotu 4. února v hale na Širůchu.
STARÉ MĚSTO: Maděra, Skyba, Motyčka, Janečka, Truong, Bláha, libero Kroča. Střídali Klimeš, Kvapilík, Karabec.
1. Beskydy    18    1    2    2    63:23    58
2. Turnov    14    4    3    2    61:30    53
3. Č. Budějovice B    10    3    3    7    48:41    39
4. Staré Město    8    3    5    7    50:46    35
5. MFF Praha    9    3    0    11    40:44    33
6. Brno B    9    1    4    9    41:44    33
7. Dobřichovice    9    1    2    11    42:46    31