Do play-off ze třetího místa

Staré Město Sport 26 / 01 / 2011

Volejbalisté Starého Města na severu Čech nezaváhali

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město mají formu jako hrom. O jejich síle se na vlastní kůži přesvědčil Chomutov a Česká Lípa, které se Svobodou a spol. uhrály pouze set. Borci ze Širůchu tak jen potvrdili, že jejich medailové ambice nejsou vůbec, ale vůbec přehnané. Do play-off vykročí ze třetího místa, o semifinále se poperou s Brnem.
Chomutov - Staré Město 1:3 (-21, -20, 15, -13)
Kouč Petr Karabec vsadil na základní šestku Kamler, Pecháček, Svoboda, Koláček, Skyba,  Erman, na liberu Špalek. Úvodní set byl velmi vyrovnaný, až v jeho závěru si hosté dobrými bloky vybojovali náskok, který v koncovce uhájili. Ve druhém setu potvrzovali Staroměstští roli mírného favorita a přehrávali Severočechy pestřejší hrou i kvalitnějším servisem. Při vedení 2:0 na sety si ale dovolili výpadek  a výsledkem byl debakl s desetibodovým rozdílem. V průběhu setu provedl kouč Karabec dvě změny v sestavě, místo Pecháčka šel Malčík a Kamlera střídal Paták. V závěrečném setu pro změnu zkolabovali Chomutovští, když uhráli pouhých třináct bodů. Velký podíl na výsledku měla zlepšená hra VSK, podložená kvalitním servisem a pestrými útočnými kombinacemi.
Česká Lípa - Staré Město 1:3 (-22, 24, -20, -23)
Jen s drobnými změnami v základní šestce vyrukovali Karabcovi boys na soupeře, který se pyšnil čerstvým skalpem brněnského „béčka“. Na nahrávce začal Kamler, na univerzálu Paták a na smeči místo Ermana Maděra. Českolipští potvrzovali pověst nepříjemného soupeře především výbornou obranou v poli a byli favorizovaným hostům vyrovnaným sokem.  Úvodní set byl dlouho vyrovnaný, až při účinném servisu Skyby hosté ujeli na 21:14. Po řadě nevynucených chyb o výrazné vedení sice přišli, ale výhru v setu uhájili. Ve druhé sadě Staroměstští ztráceli až 10:17. Velkým nasazením postupně manko umazávali a měli i první setbol 24:23. Následně zkazili servis, dostali eso a v jednom postavení set ztratili. Ve třetím setu již hráli střídající Malčík a Pecháček, ale úvod opět patřil domácím. Ještě v závěru vedli 18:17, ale hoši ze Širůchu otočili, získali rozhodující náskok 23:19. Výrazné vedení v závěrečném setu (13:6, 21:13) hosté dovedli až k pěti mečbolům 24:19, ale všechny je promrhali a ještě se báli o výsledek. Domácí snížili až na 23:24, pak vystřídal Maděru Erman a následně útokem Pecháčka z „handy“  hosté zápas dohráli.

autor: PETR STRAKA